Pospisil v Charlottesvillu ugnal Kavčiča po dveh izenačenih nizih

30.10.2019
CHARLOTTESVILLE, ZDA - Blaž Kavčič je izgubil v 2. krogu Challengerja v ZDA.

Slovenski tenisač Blaž Kavčič (284. na ATP) je v 2. krogu igral s Kanadčanom Vasekom Pospisilom ter izgubil po dveh nizih s 7-6(5), 6-4.

Kavčič bo po porazu v 2. krogu Challengerja v Charlottesvillu izgubil veliko točk, saj je bil lani v te času na Kitajskem v finalu.

1 uro in 34 minut je trajal obračun Slovenca in Kanadčana, slednji je zabil kar 16 asov ter prvi niz dobil po podaljšani igri. Pred tem sta imela oba šest brejk žogic, izkoristila sta po eno. O izenačenosti priča tudi število dobljenih točk v tem nizu, bilo je 44:44. Tudi v 2. nizu je bilo tesno, 29-letni Pospisil je izkoristil priložnost in kasneje zmagal. Razmerje v točkah je bilo samo +1 v korist 174. igralca sveta. 32-letni Ljubljančan se je prvič meril s Pospisilom, ki je pred kratkim dvignil lovoriko na Challengerju v Las Vegasu. Kanadčan je bil pred časom 25. na ATP lestvici.

Kavčič je v Charlottesvillu osvojil 3 točke in 520 ameriških dolarjev.