Razboršek ni uspel preprečiti 30. naslova Bellottiju na futuresih

16.06.2018
BERGAMO, ITALIJA - Slovenski teniški reprezentant Nik Razboršek je na turnirju serije futures v Bergamu končal kot finalist.

Nik Razboršek (651. na ATP) se iz peščenega turnirja serije futures vrača z novim odličnim rezultatom - finalom. Dvig lovorike mu je preprečil domačin Riccardo Bellotti, ki je tako osvojil že svoj jubilejni 30. naslov na omenjenih turnirjih, nikdar pa ni slavil na turnirjih močnejšega ranga.

24-letni Litijan ostaja pri treh naslovih v karieri, nazadnje je bil najboljši enkrat tudi letos. V finalu Bergama je naletel na dve leti starejšega tekmeca, rojenega na Dunaju, ki je 553. na ATP lestvici, a je v karieri zbral že neverjetnih 30 lovorik. Italijan je zmagal s 6-4, 6-3.

1 uro in 17 minut je trajal finalni obračun Razborška s 6. nosilcem, v katerem je naš tenisač prišel do enega brejka, domačin pa do štirih. Bellotti je imel dvoboj vseskozi pod kontrolo, tako v prvem kot v drugem nizu pa sta bila izenačena do 4. igre, nato pa je pobudo prevzel Bellotti in priigrano prednost brejka zadržal do konca.