Roddick hitro zapušča Cincinnati; Raonić izločil finalista Toronta Gasqueta

15.08.2012
CINCINNATI, ZDA - V torek so se na teniškem masters turnirju v Cincinnatiju končali dvoboji 1. kroga, v 2. krogu psta sta svoje delo uspešno že opravila Tomas Berdych in Bernard Tomić.

Teniški turnir v Cincyu spada v t.i. serijo turnirjev na ameriških tleh, ki se vsako leto igrajo pred OP ZDA. Zmagovalec te serije lahko na zadnjem grand slamu sezone v New Yorku s končno zmago pride še do dodatnega milijončka dolarjev, trenutno pa vodi Sam Querrey, a le za las pred Srbom Novakom Djokovićem.

Sam Querrey je v uvodnem krogu uspešno preskočil čez Jurgena Melzerja, vendar ga sedaj čaka zelo težka naloga. Iz oči v oči se bo udaril z olimpijskim zmagovalcem Andyem Murrayem, ki je bil, tako kot Djoković, v 1. krogu prost. Britanec v medsebojnih dvobojih vodi 4-1, prejšnji teden pa je predal 3. krog Toronta zaradi težav s kolenom, zadnjo tekmo pa je v finalu LA-ja leta 2010 dobil Američan.

''Vse je delovalo kot sem si želel. Ta zmaga je velika stvar za mojo samozavest. Upam, da bo tudi v naslednjih dvobojih tako zanesljiv ter bom potrkal na vrata, ki peljejo še višje na lestvici. Želim si biti med nosilci na OP ZDA'', je povedal Querrey.

Sam Querrey vodi na ameriški turneji po končanem mastersu v Torontu. V Cincinnatiju ima težak žreb, saj se bo v 2. krogu pomeril z enim od favoritov Andyem Murrayem

Kanadčan Miloš Raonić, ki je v ponedeljek prvič v karieri prebil TOP 20 na ATP lestvici, je presenetljivo premagal finalista Toronta Richarda Gasqueta s 7-6, 6-3. Miloš je bil superioren na servisu, 12 asov in 83% izkoristek je bil dovolj za napedovanje v 2. krog, kjer bo meril moči s Ciprčanom Marcosom Baghdatisem.

James Blake in Lleyton Hewitt sta dobila posebni povabili za nastop v glavnem delu OP ZDA. Do omenjenega povabila so prišli še Steve Johnson (prvak NCAA), Jack Sock, Denis Kudla, Dennis Novikov, Raajev Ram. Francoski 'wildcard' je šel v roke Guiallumeju Rufinu.

Za razočaranje je poskrbel Andy Roddick. Teksačan ni uspel premagati Francoza Jeremya Chardya in se poslavlja s tekmovanja v Cincinnatiju. Bolje je s 1. krogom opravil njegov rojak Mardy Fish, sicer 10. nosilec. 11 asov in trije brejki so prišli iz loparja Američana za zmago proti Špancu Felicianu Lopezu (6-2, 6-3), ki je že v Washingtonu igral v polfinalu, v Torontu pa v polfinalu. 30-letni Fish se bo v 2. krogu pomeril s Carlosom Berlocqom, ki je za uvod preskočil Santaga Giralda.

Zelo zanimiv je bil obračun Tommya Haasa in Davida Nalbandiana. Nemec, nekoč 2. igralec sveta, je moral ubraniti zaključno točko, da je premagal 30-letnega 'Gauča' s 6-7, 7-6 in 6-3. Veteranski obračun mu je pripadel, vprašanje pa je, če lahko preseneti Juana Martina del Potra, s katerim se bo pomeril v 2. krogu. Delpo, ki je v Londonu na olimpijskem turnirju osvojil bron, je v Torontu hitro izpadel.

Čeh Tomas Berdych je za začetek tekmovanja na turnirju W&S izločil Luja iz Tajvana

Odigrani sta bili tudi dve tekmi 2. kroga. Čeh Tomas Berdych, razočaranje Toronta, je s 6-3, 6-4 ugnal Tajvanca Luja, Avstralec Bernard Tomić pa je izločil domačina Briana Bakerja s 6-4, 6-3.

Najboljši bodo s svojimi nastopi začeli danes popoldne po našem času.