Roger federer nazaj na stari poti; Srbski dvoboj pripadel Đokoviću

21.01.2011
MELBOURNE; AVSTRALIJA - Švicar Roger Federer je po težki zmagi v drugem krogu proti Gillesu Simonu v tretjem že našel zmagovito pot ter deklasiral Belgijca Xavierja Malissa. Troicki predal Đokoviću.

Gilles Simon je v sredo zelo namučil prvega favorita letošnjega OP Avstralije Rogerja Federerja, saj je Švicar kožo rešil šele v petem nizu. No, branilec naslova in 2. nosilec Melbourna se je hitro pobral in za vstop v osmino finala s 6-3, 6-3 in 6-1 izločil Xavierja Malissa.

29-letni Federer, zmagovalec 16. turnirjev za grand slam, je v Melbournu zabeležil že svojo 57. zmago ter tako na vrhu prehitel Stefana Edberga in sedaj je on tisti, ki ima največ zmag v odprti dobi tenisa na prvem turnirju velike četverice v sezoni.

Federer je v Melbournu zmagal že štirikrat, njegov naslednji nasprotnik pa bo Španec Tommy Robredo. Ta dvoboj bo zanimiv tudi zato, ker bi Švicar z zmago prišel že v kar 27. zaporedni četrtfinale turnirjev za grand slam - impresivno. Robredo je danes po štirih nizih s 5-7, 6-2, 6-4 in 6-2 odpravil Ukrajinca Sergeja Stahovskega.

6. nosilec Tomas Berdych je z zemgo v 3. krogu proti Richardu Gasquetu izenačil svojo najboljšo uvrstitev v Melbourne Parku. Francoz je bolje začel, povedel 2-0 v prvem nizu, nato pa je nadzor nad dvobojem prevzel Čeh in gladko zmagal.

V srbskem derbiju na Australian Opnu, je prvi niz pripadel Novaku Đokoviću, nato pa je Viktor Troicki predal zaradi težav z želodcem. Srbi tako do konca tekmovanja ostajajo le še z enim mušketirjem, tretjim nosilcem in zmagovalcem OP Avstralije 2008. Novak in Viktor sta do sedaj odigrala osem tekem, Troicki pa je dobil le eno.

Novak Đoković vedno najde čas za zabavo - tudi na igrišču

Američan Andy Roddick je izgubil prvi niz proti Nizozemcu Robinu Haaseju, po dobljenem tajbrejku drugega niza, pa je v tretjem in četrtem rutinirano zaključil. Haase je prvič v karieri igral v 3. krogu turnirja za grand slam.

Po tretjem krogu oz. pred osmino finala pa zapušča deželo 'tam spodaj' Hrvat Ivan Ljubičić. Od njega je bil po treh zaporednih nizih boljši Španec Nicolas Almagro.