PARIZ, FRANCIJA - Švicarski teniški velemojster Roger Federer je bil že na pragu novega presenečenja - izpadu, a se je po dveh nizih zaostanka pobral v osmini finala OP Francije proti nepostavljenem Nemcu Tommyu Haasu ter slavil s 6-7, 5-7, 6-4, 6-0 in 6-2.
13-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam še ostaja v boju za osvojitev edinega grand slam turnirja, ki mu še manjka v njegovi zbirki.
![]() |
Tommy Haas je imel dovolj moči za dva niza, nato pa mu je pošla sapa |
Prvi niz je odločila podaljšana igra, kajti igralca nista dovolila odvzemov servisa, zaključek pa je dobil 31-letni Nemec, ki je v uvodnem nizu sicer dosegel 6 točk manj, a vseeno povedel.
Po hitrem brejku Federerja v drugem nizu se je zazdelo, da bo trikratni finalist Roland Garrosa postavil stvari na svoje mesto, a je z nerazumno igro Haasu dovolil, da ga ujame, nato pa je izgubil servis še v odločilni 12. igri, ki ga je potisnila v zaostanek 0-2 in mu zagrenila nadaljevanje dvoboja.
![]() |
Švicarski navijači so bili v negotovosti do sredine petega niza. |
V tretjem delu dvoboja so si švicarski navijači že grizli nohte, Roger pa je deželi sira in čokolade priredil vsaj začasno veselje z odvzemom servisa v 9. igri in znažanjem rezultata na 1-2. Od tu naprej se je 'švicarska mašina' ogrela, igra Tommya Haasa pa se je v 4. nizu povsem razpadla, saj mu je Roger trikrat zapored vzel začetni udarec in zaključil niz s kravato (6-0) po 21 minutah.
Zatišje pred viharjem? Tokrat ne. V peti igri je Federer prišel do dveh brejk priložnosti, katero je izkoristil po napaki Nemca s forehand udarcem ter povedel 3-2, po drugem zaporednem brejku pa je že stopil le korak do četrtfinala, ki ga je potrdil na svoj servis ter pokopal sanje Nemca o presenečenju.
pripravil: L.S.
foto: daylife.com
Roland Garros 2009
Paris, FRA
24 May - 7 June, 2009 (Sunday start)
Prize money: $7322320
Surface: Clay
Type: ATP
4.krog:
Roger Federer (SUI) d. Tommy Haas (GER) 67 57 64 60 62
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji