LOS ANGELES, ZDA - V mestu filmskih zvezd poteka teniški turnir, ki spada v ameriško serijo US Open Series, 'highlight' dneva pa je pripadel dvem nekdanjim prvim igralcem sveta, še letos aktivnemu Maratu Safinu in že nekaj časa upokojenemu Petu Samprasu.
Ekshibicijski dvoboj, ki je bil tudi repriza finala OP ZDA iz leta 2000, je tesno dobil Rus 6-4, 3-6 in 10-6 v tretjem nizu. Pete Sampras je po srečanju dobil tudi posebno priznanje oziroma nagrado organizatorja v spomin na dva naslova, ki jih je dobil tekom svoje igralne kariere na tem turnirju.
![]() |
Safin je Samprasa premagal za las, tako kot pred devetimi leti v finalu OP ZDA |
LA Tennis Open se igra za nagradni sklad 700,000 USA in je drugi turnir na trdi podlagi ter drugi turnir, ki spada v krog pripravljalnih turnirjev pred OP ZDA v New Yorku.
Dvoboji so se začeli včeraj in v treh srečanjih sta se v 2. krog prebila dva igralca s povabilom organizatorja. 112. igralec sveta Avstralec Chris Guccione je izločil Kevina Kima, Američan Jesse Levine pa je odpravila rojaka Bobbya Reynoldsa. Skoraj nemogoče je v ameriškem dvoboju izgubil 35-etni Vincent Spadea, saj ga je Robert Kendrick 'sesul' 6-0, 6-0.
![]() |
Pete s sinom Ryanom in ženo Bridgette |
pripravil: L.S.
foto: zimbio.com
LA Tennis Open 2009
Los Angeles, USA
Los Angeles
Prize money: $700000
Surface: Hard
Type: ATP
1. krog:
[WC] C Guccione (AUS) d K Kim (USA) 61 64
[WC] J Levine (USA) d B Reynolds (USA) 62 63
R Kendrick (USA) d V Spadea (USA) 60 60
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji