Semrajc, Ternar in Čukova preko uvodnega kroga Futuresa na Bolu!

10.09.2014
Na Bolu na Braču sta se Janez Semrajc in Tomi Ternar uvrstila v 2. krog Futuresa, Pia Čuk pa t.i. ITF turnirja. V ZDA je hitro izpadla Petra Rampre.

BOL, HRVAŠKA - Na Bolu na Braču se igra drugi zaporedni Futures, ki ima nagradni sklad 10,000 USD. Čez 1. krog sta prišla Janez Semrajc in Tomislav Ternar.

25-letni Semrajc (386. na ATP) je eden glavnih kandidatov za naslov, še posebej po hitrem izpadu prvopostavljenega Androiča, vpisal pa je šesto zaporedno zmago, saj je pred kratkim slavil v avstrijskih Porečah. Na hrvaškem Futuresu je 2. nosilec, za uvod pa je s 6-4, 6-3 premagal 22-letnega Nemca Nica Matica, 1,077. igralca sveta. V 2. krogu ga čaka igralec s posebnim povabilom na turnir, 22-letnim Yanaisom Laurentom, ki je šele 2,063. na lestvici, prejšnji teden pa je na Bolu igral kar polfinale.

Ples kroglic je določil, da sta se že v 1. krogu srečala Tomi Ternar (800. na ATP) in Mike Urbanija (523. na ATP). 23-letni Ternar je bil boljši tekmec in zmagal, bolj natančno, šestopostavljeni Urbanija je predal pri rezultatu 6-4, 3-1 gledano iz kota Prekmurca, ki je prejšnji teden prvič igral v finalu Futuresov (Trst). V 2. krogu ga čaka nastop proti 21-letnemu Italijanu Riccardu Bonadiu, 935. na ATP lestvici.

V kvalifikacijah je klonil Blaž Bizjak. Spodrsnilo mu je na zadnji oviri.

Tomislav TERNAR (SLO) 6-4 3-1 Retired Mike URBANIJA (SLO) [6]
Janez SEMRAJC (SLO) [2] 6-4 6-3 Nico MATIC (GER)

3. krog(kvalifikacije):

Riccardo SINICROPI (ITA) [1] 6-2 6-2 Blaz BIZJAK (SLO) [15]

2. krog(kvalifikacije):

Blaz BIZJAK (SLO) [15] 6-2 3-6 6-1 Boris FASSBENDER (FRA)

1. krog(kvalifikacije):

Blaz BIZJAK (SLO) [15] 6-2 6-3 Franco MANDIC (CRO)

V ženski konkurenci, ki spada pod okrilje serije ITF (10,000 USD), je v uvodnem krogu zmagala Pia Čuk, izpadla pa je Natalija Šipek.

18-letna Čukova (1,055. na WTA) je s 6-3, 6-0 gladko preskočila komaj 15-letno domačinko Klaro Mrcelo (brez uvrstitve) in se bo za četrtfinale merila s še eno Hrvatico Jano Fett, ki ima 17 let ter je 700. igralka sveta.

17-letna Natalija Šipek (825. na WTA) je s 6-3, 4-6 in 6-3 izgubila s 6. nosilko Gabrielo Van De Graaf (810. na WTA) iz Nizozemske, ki ima 20 let.

Gabriela VAN DE GRAAF (NED) [6] 6-3 4-6 6-3 Natalija SIPEK (SLO)
Pia CUK (SLO) 6-3 6-0 Klara MRCELA (CRO)

REDDING, ZDA - Nov poraz pa je na WTA turnirju z nagradnim skladom 25,000 ameriških dolarjev zabeležila 34-letna Petra Rampre (384. na WTA), ki je bila 5. nosilka.

Na trdi podlagi turnirja v mestu Redding, je bila od nje s 6-3, 6-3 boljša le 17-letna Američanka Ellie Halbauer, trenutno 694. tenisačica sveta.

Ellie HALBAUER (USA) 6-3 6-3 Petra RAMPRE (SLO) [5]