Serena Williams in Novak Djokovič najboljša po izboru ITF!

19.12.2013
Američanka Serena Williams je postala najboljša igralka, Srb Novak Djokovič pa igralec leta 2013, po izboru mednarodne teniške zveze (ITF)!

Trenutno 2. igralec sveta Novak Djokovič je to nagrado prejel že tretjič zapored, 1. igralka sveta Serena Williams pa jo je dobila četrtič v karieri.

26-letni Novak Djokovič je na začetku leta tretjič zapored osvojil OP Avstralije in bil finalist Wimbledona ter OP ZDA. V sezoni je osvojil 7 turnirjev serije ATP in končal na 2. mestu ATP lestvice. Srb je osvojil tudi zaključni turnir v Londonu in zmagal na vseh 7 dvobojih za svojo državo v Davisovem pokalu!

Novak: "Zame je velika čast, da sem bil že tretje leto zapored izbran za šampijona ITF. Za menoj je odlična sezona, ki sem jo končal na vrhuncu. To je dobra osnova za leto 2014, ki je pred nami"!

32-letna Serena Williams je med drugim osvojila Roland Garros in OP ZDA ter sezono končala kot 1. igralka sveta. V 82 dvobojih je slavila kar 78 x in skupno osvojila 11 WTA turnirjev, kar je največ v njeni karieri za posamezno sezono.

V igri dvojic sta pri moških postala šampijona leta Mike in Bob Bryan. Za njiju je bilo to že desetič v 11 letih!

Pri ženskah sta se nagrade veselili Italijanki Sara Erani in Roberta Vinci!

V mladinski konkurenci sta nagrado prejela 16-letna Švicarka Belinda Benčič, ki je postala šele tretja Švicarka po Federerju in Hingisovi z nagrado ITF in 16-letni Nemec Aleksander Zverev. Tudi zanj velja, da je po Beckerju in Grafovi šele tretji Nemec s to prestižno nagrado. Po letu 2005 je postal najmlajša št. 1 pri mladincih!

Med invalidi na vozičkih sta bila najboljša Nizozemka Aniek van Koot in Japonec Šingo Kunieda, ki je to priznanje dobil že petič!

Pri mednarodni teniški zvezi (ITF) so vzeli kot kriterije za nagrado predvsem rezultate na grand slam turnirjih in na dveh tekmovanjih pod njihovim okriljem Davisov pokal ter pokal FED!

Predsednik ITF-a Francesco Ricci Bitti je dejal: "Za nami je še eno izredno leto v tenisu in rad bi se zahvalil vsem prvakom v letu 2013 za svoj prispevek"!