Serija porazov Slovenk v ZDA se nadaljuje...

16.04.2014
DOTHAN, ZDA - Vse tri slovenske teniške igralke na ITF turnirju v Alabami so izgubile že v prvem nastopu.

V ameriškem mestu Dothan v Alabami poteka 50,000 USD vreden ITF turnir na zeleni peščeni podlagi, v žrebu pa so bile tri slovenske tenisačice, a so kaj hitro zapustile prizorišče.

Že med vikendom se je poslovila 27-letna Maša Zec-Peškirič (274. na WTA). Kot 1. nosilka kvalifikacij jo je v uvodnem nastopu Westgate Tennis Centra izločila 478. igralka sveta, 19-letna Američanka Jan Abaza z rezultatom 7-6(5), 6-3.

Petra Rampre in Nastja Kolar sta bili neposredno v glavnem delu tekmovanja, obe pa sta položili orožje po treh nizih in sta bili daleč od slovenskega obračuna v 2. krogu.

34-letna Rampretova (203. na WTA) je imela za tekmico kar 1. nosilko Olgo Govorcovo, ki je na 104. mestu WTA lestvice. Naša 'zdomka' se je kar dobro borila in 25-letni Belorusinji uspela odvzeti 2. niz, a je favorizirana Govorcova, nekoč že 35. igralka sveta, v odločilnem nizu postavila stvari na svoje mesto in slavila s 6-3, 2-6 in 6-1.

19-letna Kolarjeva pa je kot 230. na WTA lestvici v 1. krogu dobila za tekmico domačo povabljenko, komaj 17-letno Louiso Chirico. Celjanka je seveda razočarana zapustila igrišče po porazu s 337. igralko sveta. Rezultat se je glasil 6-4, 6-7(6), 6-2 v korist Američanke.

Olga GOVORTSOVA (BLR) [1] 6-3 2-6 6-1 Petra RAMPRE (SLO)
Louisa CHIRICO (USA) 6-4 6-7(6) 6-2 Nastja KOLAR (SLO)