Simona Halep je bila že v "izgubljenem" položaju, a je na koncu osvojila Indian Wells!

22.03.2015
V razburljivem finalu teniškega WTA Mandatory turnirja v Indian Wellsu, je slavila Romunka Simona Halep!

INDIAN WELLS, ZDA - Dvoboj med 3. igralko sveta Romunko Simono Halep in nekdanjo št. 1 ženskega tenisa Srbkinjo Jeleno Jankovič (18. na WTA), je ponudil vse kar si želijo ljubitelji tenisa. Simona je bila že v izgubljenem položaju, a se je že kot velikokrat do sedaj "vrnila od mrtvih" in na koncu zmagala z 2:6, 7:5, 6:4 v nizih. Dvoboj je trajal 2 uri in 37 minut!

Sama kvaliteta igre sicer ni bila na visokem nivoju, je pa bilo zato toliko bolj dramatično. Na koncu sta obe igralki osvojili enako število točk, vsaka pa je kar 9 x izgubila svoj servis. Jelena je začela odlično in gladko dobila 1. niz. V 2. nizu je vodila s 5:4 in servirala za zmago, a je Romunka dobila naslednji 2 igri ter izenačila v nizih. V 3. nizu je Halepova vodila s 5.3 in imela servis, a ga je izgubila. Namesto da bi izenačila v igrah, je Srbkinja ostala brez osvojene točke na svoj servis in Simona se je lahko veselila velike zmage!

Simona Halep je osvojila tretji WTA turnir letos in 11. v karieri. To je njena druga največja lovorika na WTA turneji. Jelena Jankovič je ostala pri 13. naslovih. Romunka je povišala razmerje zmag in porazov z Jeleno na 4:1!