Španec Carreno Busta v Hamburgu do prvega naslova na ATP 500 turnirjih

18.07.2021
HAMBURG, NEMČIJA - Šesti nosilec Hamburga Pablo Carreno Busta je vpisal šesti turnirski naslov.

Drugopostavljeni ATP 500 turnirja Hamburg European Open Pablo Carreno Busta je z zmago prvič slavil na omenjenih turnirjih tega ranga, skupaj pa ima sedaj šest turnirskih zmag.

V finalnem obračunu je bil boljši od 6. nosilca iz Srbije Filipa Krajinoviča z rezultatom 6-2, 6-4.

''Neverjeten občutek. Mislim, da sem trdo, trdo delal, da sem končno osvojil to lovoriko. To je moj prvi naslov v seriji 500'', je kar žarel od sreče 29-letni Španec, sicer 13. igralec sveta. Niti enega niza ni izgubil Carreno Busta, ki je letos zmagal tudi na domačih tleh v Marbelli.

Izjemno je začel finale španski tenisač, stopil je v igrišče in potisnil Srba v defenzivo, dvakrat je vzel servis v prvem nizu in zadel 17 vinerjev. Zelo podobno je odigral tudi v nadaljevanju, po 83 minutah je roke dvignil v zrak, zasliuženo. Manj kot dve leti nazaj je zaradi poškodbe ramena Španec padel na 69. mesto, sedaj hiti v TOP10.

Krajinovič je bil v četrtem finalu kariere, prvem po Stockholmu 2019. V četrtfinalu je šokiral 1. nosilca Stefanosa Cicipasa, a v finalu je še četrtič ostal praznih rok.