Srbski četrtfinale na OP ZDA; Federerju se je mudilo v posteljo

06.09.2011
NEW YORK, ZDA - Srbija ima najmanj polfinalista v moški posamični konkurenci na zadnjem grand slamu sezone, ki se igra v New Yorku. V četrtfinalu se bosta med seboj pomerila prvi favorit Novak Djoković in Janko Tipsarević.

Prvi si je četrtfinale letošnjega OP ZDA priigral Janko Tipsarević, ki je izločil španskega teniškega veterana Juana Carlosa Ferrera s 7-5, 6-7, 7-5 in 6-2. Za Janka je to največji uspeh kariere, saj se je prvič uvrstil med osem na največjih turnirjih sveta, ki spadajo v serijo grand slam. Zasluženo!

Srb igra tenis kariere, a verjetno bo to premalo, da bi v sredo presenetil rojaka Novaka Djokovića, ki je kot 1. nosilec in največji favorit v drugem dovoju dneva osmine finala po treh zaporednih nizih (7-6, 6-4 in 6-2) izločil Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.

Janko Tipsarević je v osmini izločil nekdanjega 1. igralca sveta J.C.Ferrera. Po zmagi je stiskal pesti za rojaka Djokovića, čeprav bi mu bilo v četrtfinalu lažje igrati proti Dolgopolovu

Tipsarević je kljub težavam z žulji in rahlo poškodbo kolena pospravil trenutno 105. tenisača sveta. Kako je igral pove dejstvo, da v celotnem obračunu ni izgubil servisa, sam pa prišel do štirih brejkov in to kljub temu, da Ferrero ni serviral slabo. Statistično sta si bila sicer zelo blizu, vendar je bil Janko vseskozi bolj konkreten in bližje brejku.

Upajmo, da Tipsarevič ne bo predal dvoboja z Novakom. Danes je že tekom prvega niza zahteval medicinsko pomoč, drugič pa je fiziterapevt prišel na igrišče v drugem nizu. No, vse to mu ni preprečilo zmage

Epski tajbrejk 1. niza med Noletom in Dolgopolovom

1. nosilec Novak Djoković se je proti Ukrajincu Aleksandru Dolgopolovu mučil en niz, nato pa prevzel vajeti igre v svoje roke.

Ja, Novak se je spotil...V 4. krogu OP ZDA. Za to je zaslužen Ukrajinec A.Dolgopolov, ki pa tempa ni zdržal do konca. In tako bo Srbija prvič v karieri imela dva predstavnika v četrtfinalu na turnirjih za grand slam.

Ukrajinec je odigral niz kariere proti glavnemu favoritu za naslov v New Yorku. Z zelo neugodno igro (vse bekende je slajzal) je uspel priti do tajbrejka v 1. nizu, ki ga lahko označimo za epskega. Ni veliko manjkalo, pa bi igrala daljšega kot John McEnroe in Bjorn Borg v finalu Wimbledona leta 1980, ki se je končal z 18-16. No, prvi niz je Nole dobil s 16-14 po šele 76 minutah igre. Po dobljenem prvem delu igre se je razveselil 'set' žoge, kot da bi osvojil prvenstvo. Kako ne, saj je verjetno že pozabil, da ga lahko kdo spravi v takšne škripce. Nadaljevanje dvoboja je bilo pričakovano. Djoković je prišel do 61. zmage v sezoni...

''Pogoji so bili zelo neugodni, saj je močno nagajal veter. Kakorkoli, zelo pomembno je bilo, da sem dobil prvi niz in potem je bilo vse lažje'', je dejal Nole po zmagi.

Jo-Wilfried Tsonga je po maratonu izločil enega od domačih favoritov Mardya Fisha

Tsonga končal sanje Fisha

Francoz Jo-Wilfried Tsonga je po petih nizih ugasnil upanje Američana Mardya Fisha, da pride dlje kot do osmine finala.

26-letni Tsonga se je prvič v kareri uvrstil v četrtfinale OP ZDA, z zmago nad Fishem s 6-4, 6-7(5), 3-6, 6-4, 6-2, pa si je odprl možnost, da po Wimbledonu še enkrat nastopi v polfinalu turnirjev za grand slam. Njegov najboljši rezultat na turnirjih velike četverice je sicer finale OP Avstralije leta 2008.

Mardy Fish je v New York prišel kot zmagovalec ameriške serije turnirjev, ki se igrajo pred OP ZDA. Z izpadom v 4. krogu je tako tudi zapravil možnost, da se dokoplje do največjega denanega čeka v zgodovini (2.8 mio USD). Ta še naprej ostaja v rokah Federerja, ki je leta 2007 dobil OP ZDA in US Open Series, v žep pa pospravil 2,4 milijona USD.

Roger Federer se je sprehodil preko osmine finala. Sedaj ga čakajo tri izjemno težke tekme. Prvo bo igral z Jojem-Wilfriedom Tsongo, nato verjetno z Novakom Djokovićem, v finalu pa bi ga verjetno pričakal Rafael Nadal ali Andy Murray, če bi bilo vse po planu in uvrstitvah na lestvici

Federer Expressu se je mudilo v posteljo

Švicar Roger Federer je zlahka dobil nočni obračun z Argentincem Juanom Monacom. Zaradi dolgih obračunov na stadionu Arthuraja Asha, sta se Federer, ki kotira kot 3. nosilec in Monaco pomerila šele okrog polnoči po lokalnem času. No velemojster tenisa ni izgubljal časa ter je vse skupaj končal po manj kot 1 uri in pol igre, Argentincu pa prepustil pičle tri igre. V četrtfinalu bomo tako bideli ponovitev obračuna iz Wimbledona. Loparja bosta prekrižala Federer in Tsonga. To bo definitivno najbolj razburljiv dvoboj, ki bo zmagovalca popeljal na eno izmed štirih preostalih mest na letošnjem OP ZDA.