ST.PETERSBURG, RUSIJA - Kvalifikant iz Ukrajine Sergej Stahovski je v polfinalu turnirja St. Petersburg Open serije 250 izločil Marata Safina in mu na ta način preprečil upanje, da v zadnji sezoni med profesionalci po štirih letih pride do novega naslova.
Safin namreč ni osvojil turnirja vse od januarja 2005, ko je slavil na grand slamu v Melbournu, teniško pa se bo upokojil čet dva tedna na masters turnirju v Parizu (Bercy). Rus je v St.Petersburgu zmagal dvakrat, sam pa ni skrival upanja, da bi se pred domačimi gledalci poslovil z naslovom. Nekdanji prvi igralec sveta je sicer prišel do drugega niza v današnjem polfinalu, držal Ukrajinca pod stalnim pritiskom, ko je v 9. igri prišel do brejk priložnosti, nato pa je v naslednji izgubil svojega ter izpadel iz boja za lovoriko. Rezultat 6-4, 4-6 in 6-4.
''Čudno je bilo premagati enega od mojih idolov, še pozebej zaradi tega, ker nisem bil prepričan v svoj uspeh'', je dejal Ukrajinec. ''Marat je odličen igralec in eden mojih idolov od otroških let. Današnjo zmago si bom zapomnil za vse čase. Še, ko sem dobil zadnjo točko nisem mogel verjeti, da sem zmagal''.
Za 23-letnega Stahovskega je to drugi finale turnirjev serije ATP v karieri, pretekli teden pa se je v Moskvi poslovil v četrtfinalu proti kasnejšemu zmagovalcu Mihailu Južnemu.
Gledalci bodo tako v jutrišnjem finalu videli na delu Ukrajinca Stahovskega in Argentinca Horacia Zeballosa, ki je v dveh nizih pospravil z Igorjem Kuničinom in na ta način še bolj razžalostil domače gledalce. Osmopostavljeni Zeballos je z vstopom v finale prišel do uspeha kariere, saj igra šele četrti ATP turnir v karieri, v letošnji sezoni pa je že petkrat zmagal na turnirjih serije challenger, s tem dosežkom pa je iz 209. mesta napredoval na 54. po uspešnih predstavah ta teden na ruskem turnirju, pa bo v ponedeljek ša višje.
![]() |
Marat Safin se bo od aktivne igralske kariere poslovil v pariški dvorani Bercy |
pripravil: L.S.
foto: daylife.com
St. Petersburg Open 2009
St. Petersburg, RUS
25.10.2009-01.11.2009
Nagradni sklad: $750000
Podlaga: Trda
Tip: ATP
Polfinale:
[Q] S Stakhovsky (UKR) d M Safin (RUS) 64 46 64
[8] H Zeballos (ARG) vs I Kunitsyn (RUS) 76 63
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji