Tadeja Majerič v četrtfinalu ITF-ja v Turčiji; Zec-Peškiričeva obstala v 1. krogu

21.07.2011
Na teniških turnirjih po svetu, je ta teden 'v igri' le še Tadeja Majerič (269. na WTA).

SAMSUN, TURČIJA - 20-letna Tadeja Majerič, je 4. nosilka 25,000 USD vrednega ITF turnirja v Turčiji. V 1. krogu je s 7-6, 7-5 izločila domačinko Ipek Soylu, v drugem pa si je nastop med najboljšimi osmimi zagotovila z zmago proti še eni Turkinji Hulyu Esen z rezultatom 1-6, 6-2, 6-3.

V četrtfinalu se bo pomerila z Rusinjo Juiljo Putinčevo, 419. tenisačico sveta.

Na močnem ITF turnirju v Bukarešti, ki se igra za denarno pogačo v višini 100,000 ameriških dolarjev, je Maša Zec-Peškirič v uvodnem krogu izgubila s prvopostavljeno Romunko Simono Halep. Domačinka, ki je seveda prvi favorit za končno zmago ter je že uvrščena v polfinale, je Jeseničanko deklasirala s 6-2, 6-1.

Na 25,000 USD vrednem ITF turnirju v Les Contaminesu-Montyoieju, je Nika Kovač preko kvalifikacij prišla v 1. krog, a dalje ni šlo već. Od nje je bila s 6-4, 7-5 boljša Hrvatica Maria Abramović.

Na mladinskih evropskih prvenstvih sta se v kategoriji do 18 let Nik Razboršek in Nastja Kolar uvrstila v četrtfinale. Nastja je premagala Belorusinjo Ilono Kremer s  6-2, 6-2, Nik pa je bil boljši od Danca Mikaela Torpegaarda s 7-6, 6-3.