Tadeja Majerič v četrtfinalu v Kazahstanu in 4 naši v četrtfinalu Čakovca!

16.08.2012
Slovenski teniški igralci in igralke, ki nastopajo na teniških turnirjih nižje kategorije, so bili zelo uspešni tudi danes!

TATARSTAN, KAZAHSTAN - 21 letna Tadeja Majerič(296.), ki nastopa na 50.000$ vrednem ITF turnirju v Kazahstanu(trda podlaga), je bila uspešna tudi v 2. krogu. Njena nasprotnica je bila 7. nosilka, 23 letna Romunka Raluca Olaru(267.), ki pa je ostala brez osvojenega niza, Slovenka je slavila s 6:3,6:4 in se uvrstila v četrtfinale. Tam bo njena nasprotnica 18 letna Bolgarka Ilona Kremen(325.), ki je presenetljivo izločila 2. nosilko turnirja Romunko Madalino Gojneo!

Tadeja MAJERIČ (SLO) 6-3 6-4 Raluca OLARU (ROU) [7]

ČAKOVEC, HRVAŠKA - Na 10.000$ vrednem futuresu v Čakovcu, so se od 5 Slovencev kar 4 uvrstili v četrtfinale.

Najtežje delo je imel 18 letni Nik Razboršek(953.), saj je igral s 1. nosilcem turnirja, 21 letnim Francozom Axlom Michonom(342.), a je mladenič slavil v 3 nizih. V 2. krogu smo imeli tudi slovenski dvoboj med 22 letnim Mikom Urbanijo(1843.), ki je igral kvalifikacije in 23 letnim Andražom Bedenetom(1019.). Po 3 nizih je zmagal Andraž!

21 letni Blaž Rola(480.) 3. nosilec, je odpihnil z igrišča povabljenca, 17 letnega Hrvata Marka Goleša Babiča(0) in mu v 2 nizih dopustil le častno igro. Najbolj tesno pa je bilo v dvoboju med 8. nosilcem Tomislavom Ternarjem in še enim povabljencem, 20 letnim Hrvatom Antunom Peharjem(1807.), kjer je Slovenec slavil šele v podaljšani igri 3, niza!

Nik RAZBORŠEK (SLO) 3-6 7-5 6-2 Axel MICHON (FRA) [1]
Andraž BEDENE (SLO) 6-1 3-6 6-3 Mike URBANIJA (SLO)
Blaž ROLA (SLO) [3] 6-1 6-0 Marko GOLEŠ BABIČ (CRO)
Tomislav TERNAR (SLO) [8] 6-2 4-6 7-6(4) Antun PEHAR (CRO)

V četrtfinalu se Slovenci ne bodo pomerili med seboj!

foto : images.google