Tom Kočevar-Dešman s težavami v četrtfinale Futuresa na Češkem

26.11.2015
Slovenski teniški reprezentant Tom Kočevar-Dešman se je uvrstil v četrtfinale Futuresa na Češkem.

JABLONEC, ČEŠKA - Slovenski tenisač Tom Kočevar-Dešman (474. na ATP) s povprečno igro prihaja do četrtfinala na 15,000 USD vrednem dvoranskem Futuresu na Češkem.

Na tepihu je imel 25-letni Ljubljančan v prvih dveh krogih kot 7. nosilec dva nasprotnika, ki sploh nista uvrščena na ATP lestvico, z obema pa je imel kar precej dela. V 1. krogu je s 7-6(3), 6-4 premagal komaj 16-letnega domačega povabljenca Patrika Rikla, v drugem pa 18-letnega kvalifikanta iz Češke. Pavel Motl je položil orožje šele po tajbrejku 3. niza s 4-6, 7-5, 7-6(5).

V četrtfinalu Toma čaka povsem druga pesem. Nasproti mu bo sicer stal veteran, 33-letni Jan Mertl, a domačin je na 258. mestu ATP lestvice in je 1. nosilec Jabloneca.

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 4-6 7-5 7-6(5) Pavel MOTL (CZE)

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 7-6(3) 6-4 Patrik RIKL (CZE)

RABAT, MAROKO - Na 10,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Maroku je Pia Brglez klonila v četrtfinalu, Sara Palčič pa v 1. krogu.

19-letna Sara Palčič (b.u.) je preskočila kvalifikacije brez odigranega dvoboja, nato pa jo je v 1. krogu glavnega dela s 6-1, 6-2 premagala sedmopostavljena Francozinja Lea Tholey, ki ima 20 let in je 888. igralka sveta.

19-letna Pia Brglez (b.u.) je v 1. krogu s 7-6(5), 7-5 izločila leto starejšo domačinko Abir El Fahimi (b.u.), v osmini finala pa je s 7-5, 0-6 in 6-2 vzela skalp 6. nosilki, 18-letni Portugalki Ines Murta (883. na WTA). V četrtfinalu jo je ustavila 2. nosilka, 20-letna Belgijka Deborah Kerfs. 670. igralka sveta je zmagala z rezultatom 6-2, 6-3.

Deborah KERFS (BEL) [2] 6-2 6-3 Pia BRGLEZ (SLO)

Pia BRGLEZ (SLO) 7-5 0-6 6-2 Ines MURTA (POR) [6]

Lea THOLEY (FRA) [7] 6-1 6-2 Sara PALCIC (SLO)
Pia BRGLEZ (SLO) 7-6(5) 7-5 Abir EL FAHIMI (MAR)

1. krog(kvalifikacije):

Sara PALCIC (SLO) BYE

EL KANTAOUI, TUNIZIJA - Čez 1. krog je na 10,000 USD vrednem ITF turnirju na trdi podlagi v Tuniziji prišla Natalija Šipek (615. na WTA).

18-letna Šipkova je 7. nosilka, za začetek pa se ni pretegnila, saj je pri njenem vodstvu 3-2 nasprotnica iz Srbije, 18-letna Jelena Lukič (1,137. na WTA) predala. V 2. krogu bo njena nasprotnica 20-letna Madžarka Szabina Szlavikovics (683. na WTA).

Natalija SIPEK (SLO) [7] 3-2 Retired Jelena LUKIC (SRB)