Trije Slovenci v četrfinalu Futuresa v Trstu!

03.09.2014
Na Futures turnirju v Trstu bo vsaj en Slovenec v polfinalu, saj se bosta v četrtfinalu med seboj pomerila Urbanija in Kočevar-Dešman. V zgornjem delu žreba je četrtfinalist Ternar.

TRST, ITALIJA - V nam bližnjem Trstu poteka ATP Futures na pesku, ki ima nagradni sklad 10,000 USD, v četrtfinale pa so se že uvrstili trije slovenski tenisači.

Najvišje je postavljen 24-letni Mike Urbanija (550. na ATP), ki je postavljen za 2. nosilca, kar pomeni, da je tudi v ožjem izboru za naslov. Lukovčan lovi drugo lovoriko na Futuresih, v 1. krogu pa je po treh nizih s 6-2, 5-7, 6-3 ugnal 18-letnega domačina Andreo Turca. V 2. krogu je bil njegov tekmec rojak Marko Stošič (2,067. na ATP). Slednji je po uspešno preskočenih kvalifikacijah v uvodnem krogu glavnega dela s 7-6, 7-6 odpravil 21-letnega Italijana Alberta Cammarato, sicer 950 iz ATP lestvice. V slovenskem obračunu 2. kroga je bil s 6-3, 6-2 boljši Urbanija, ki pa ima sedaj v četrtfinalu še eno tekmo s prijateljem Tomom Kočevarjem-Dešmanom. Vsekakor bomo imeli vsaj enega polfinalista. 24-letni Kočevar-Dešman (754. na ATP) je v 1. krogu s 6-1, 6-4 izločil komaj 17-letnega Španca Antonia Cembellina-Prieta (1,093. na ATP), v drugem pa je Ljubljančan deklasiral 18-letnega domačina Cristiana Carlija (1,474. na ATP) s 6-1, 6-1

23-letni Tomislav Ternar, ki je ta teden na 818. mestu računalniške lestvice, je bil v 1. krogu s 6-0, 6-2 boljši od tri leta mlajšega Italijana Federica Maccarija (1,122. na ATP), zlahka pa je slavil tudi v 2. krogu, ko je s 6-3, 6-3 izločil 6. nosilca in 659. igralca sveta, 20-letnega domačina Pietra Rondonija. Vse to bo poskušal nadgraditi v četrtfinalu proti 24-letnemu Jeremyu Jahnu iz Nemčije (798. na ATP).

Odlično pa gre dvojici Tom Kočevar-Dešman/Matjaž Jurman v dvojicah. Zabeležila sta le eno zmago in sta v velikem finalu. Slovenski dvojici sta 1. krog in četrtfinale prešla brez boja, res neverjetno, v polfinalu pa sta bila kot 3. nosilca boljša od prvopostavljene italijanske naveze Borgo/Volante z 2-6, 7-5 in 10-6.

V kvalifikacijah so izpadli Miha Mlakar, Marko Lazič, Dorian Janežič in Tilen Žitnik.

Tomislav TERNAR (SLO) 6-3 6-3 Pietro RONDONI (ITA) [6]
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 6-1 Cristian CARLI (ITA)
Mike URBANIJA (SLO) [2] 6-3 6-2 Marko STOSIC (SLO)

Tomislav TERNAR (SLO) 6-0 6-2 Federico MACCARI (ITA)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 6-4 Antonio CEMBELLIN PRIETO (ESP)
Marko STOSIC (SLO) 7-6(4) 7-6(3) Alberto CAMMARATA (ITA)
Mike URBANIJA (SLO) [2] 6-2 5-7 6-3 Andrea TURCO (ITA)

2. krog(kvalifikacije):

Francesco BORGO (ITA) [2] 2-6 6-2 6-4 Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Marko STOSIC (SLO) [10] 6-2 6-0 Davide DELLA TOMMASINA (ITA) [6]

1. krog(kvalifikacije):

Dorian Tomaz JANEZIC (SLO) 6-1 4-6 7-5 Simone TODARO (ITA)
Jacob NICOLUSSI (ITA) 6-0 4-6 6-4 Miha MLAKAR (SLO)
Marko STOSIC (SLO) [10] 6-3 6-4 Marko LAZIC (SLO)
Lorenzo CARERA (ITA) 6-2 4-6 6-2 Tilen ZITNIK (SLO) [9]

BOL, HRVAŠKA - Na Bolu na Braču gre zaenkrat odlično z loparja Blažu Bizjaku in Žigi Papežu.

Na 10,000 USD vrednem peščenem Futuresu sta se oba uvrstila v 2. krog. 21-letni Papež je preskočil kvalifikacije in po zmagi v 1. krogu s 6-2, 6-1 nad 31-letnim Bošnjakom Ismarjem Gorčičem (873. na ATP) vpisal eno točko. Precej težko nalogo bo imel v nadaljevanju, ko se bo srečal s še enim Bošnjakom, 1. nosilcem, 24-letnim Tomislavom Brkičem, trenutno 294. igralcem sveta.

20-letni Blaž Bizjak (1,635. na ATP) je bil neposredno v glavnem žrebu in za začetek ugnal leto mlajšega domačina Stjepana Cagalja s 6-2, 6-3. V 2. krogu bo lopar vihtel proti sedmopostavljenemu Jonnyu O'Mari iz velike Britanije, ki je na 869. mestu računalniške lestvice. Britanca je že premagal v sodelovanju s Papežem v 1. krogu dvojic.

Ziga PAPEZ (SLO) 6-2 6-1 Ismar GORCIC (BIH)
Blaz BIZJAK (SLO) 6-2 6-3 Stjepan CAGALJ (CRO)

3. krog(kvalifikacije):

Ziga PAPEZ (SLO) 7-5 0-6 6-2 Zdravko DIVIC (CRO)

Ziga PAPEZ (SLO) 6-0 6-3 William FLAVELL (GBR)

Ziga PAPEZ (SLO) BYE

V ženskem delu ITF turnirja na Bolu (10,000 USD), se je v 2. krog uspelo prebiti Nataliji Šipek.

17-letna Šipkova (731. na WTA), je v uvodnem obračunu s 6-7, 6-3 in 7-5 premagala 18-letno Francozinjo Angelo Leweurs (902. na WTA) in bo sedaj igrala s 6. nosilko, Anno Klasen. 20-letna Nemka je 675. igralka sveta.

V 1. krogu pa je izgubila povabljenka Pia Čuk. 18-letnica, trenutno 1,053. na WTA lestvici, je morala priznati premoč Sofie Oyen (940. na WTA). 22-letna Belgijka je zmagala s 6-2, 6-4.

Natalija SIPEK (SLO) 6-7(4) 6-3 7-5 Angela LEWEURS (FRA)
Sofie OYEN (BEL) 6-2 6-4 Pia CUK (SLO)

ST. PÖLTEN, AVSTRIJA - Na 10,000 vrednem peščenem ITF turnirju v Avstriji, sta v kvalifikacijah igrali dve slovenski tenisačici.

Eva Zagorac in Pia Brglez žal nista bili uspešni in se nista prebili v glavni del.

Marlies SZUPPER (AUT) 5-7 6-3 6-3 Eva ZAGORAC (SLO)
Katharina HOBGARSKI (GER) 6-1 6-2 Pia BRGLEZ (SLO)

Eva ZAGORAC (SLO) 6-3 6-0 JASMIN BUCHTA (AUT)