Tsonga stestiral Đokoviča, Nadal vse boljši

19.03.2016
INDIAN WELLS, ZDA - Derbi polfinala na prvem Mastersu sezone v Indian Wellsu brez dvoma pripada večnima tekmecema Novaku Đokoviču in Rafaelu Nadalu.

1. teniški igralec sveta Novak Đokovič je lačen finala medtem, ko ima Rafa Nadal željo prekiniti negativni niz. Oba sta si po četrtfinalni zmagi zagotovila medsebojni obračun na ATP1000 turnirju v Indian Wellsu, zmagovalec pa bo dobil vozovnico za veliki finale.

Nadal je po bolj počasnem začetku na koncu zlomil neugodnega keja Nišikorija s 6-4, 6-3. Španec je bil v zelo neugodnem položaju, saj je Japonec povedel 3-1 in imel dve žogici za dvojni brejk. No, 14-kratni Grand Slam zmagovalec je uspel zadržati servisno igro in tekma se je prelomila. Nekoč prvi igralec sveta je na trenutke pokazal igro, ki ga je krasila pred časom, Nišikori pa je z napakami zaplaval v vse večji prepad. Po zaostanku 4-6, 1-4 se je na kratko vrnil z ribrejkom, vendar je pri tem tudi ostalo.

Rafa Nadal se bo v polfinalu Indian Wellsa pomeril z večnim tekmecem, 1. igralcem sveta Novakom Đokovičem. Mu bo uspelo prekiniti niz petih zaporednih porazov s Srbom?

Vodilni tenisač sveta v četrtfinalu ni pokazal vsega znanja toda tudi v tej izdaji je uspel po dveh tajbrejkih premagati Joja-Wildfrieda Tsongaja. Francoz je dodobra stestiral Srba, v 2. nizu je imel tudi brejk prednosti. Đokovič je igral toplo-hladno in je korak od finala, kjer bo branil naslov in poskušal dvigniti peto lovoriko v kalifornijski puščavi, tretjo zapored.

Đokovič in Nadal se bosta merila v 48. medsebojnem dvoboju. Trenutno razmerje je 24-23 v korist Beograjčana s tem, da je Đokovič dobil zadnjih pet. Majorčan si želi prekiniti niz porazov in se vsaj malo odkupiti za zadnjega, ko je v finalu letošnjega turnirja v Dohi gladko izgubil s 6-1, 6-2.