Urbanija v polfinalu Bola na Braču!

24.11.2013
BOL, HRVAŠKA - Organizatorji ATP Futuresa in ITF turnirja na Braču imajo polne roke dela z dokončanjem turnirja, izmed Slovencev pa se je v polfinale uspelo prebiti Miku Urbaniji!

Slabo vreme je zelo zgostilo tekme na ATP Futuresu z nagradnim skladom 10,000 ameriških dolarjev, ki se na pesku igra na otoku Brač na Hrvaškem. Organizatorji so bili prisiljeni polfinalne dvoboje odigrati s skrajšanimi tekmami, 3. niz se je odločal v šampionskem tajbrejku.

V četrtfinalu 10,000 USD vrednega dogodka sta bila Nik Razboršek in MIke Urbanija, v polfinale pa se je uspelo prebiti slednjemu medtem, ko je Razboršek klonil po veliki bitki v 3. nizu.

20-letni Razboršek, trenutno 534. na ATP lestvici, je po delitvi nizov s 17-letnim Quentinom Halysom igral dramatični 3. niz, ki se je igral do 10 na dve točki razlike. Tekmeca sta morala odigrati kar 18 točk, da smo dobili polfinalista, več sreče in znanja pa je na koncu imel Francoz (732. na ATP), ki je zmagal s 7-6(1), 4-6 in 15-13.

Bolje jo je v četrtfinalu odnesel 23-letni Mike Urbanija. 632. tenisač sveta, doma iz Lukovice, je imel za nasprotnika 3. nosilca Dina Marčana (443. na ATP) ter mu vzel mero po šampionskem tajbrejku 3. niza. Prvi del je s 6-2 pripadel Miku, leto mlajši Rečan pa je vrnil z istim rezultatom v drugem. No, Mike je zdržal pritisk Hrvata in slavil s končnim izidom 6-2, 2-6 in 10-8 ter je v igri za naslov na Bolu. V polfinalu se bo pomeril z Bošnjakom Tomislavom Brkičem, ki ima 23 let in je kot 5. nosilec 627. igralec sveta. Kot zanimivost, vsi četrtfinalni dvoboji so se končali po 3. nizu, ki je bil prirejen  zaradi slabega vremena.

Četrfinale:

Mike URBANIJA (SLO) [6] 6-2 2-6 [10-8] Dino MARCAN (CRO) [3]
Quentin HALYS (FRA) [8] 7-6(1) 4-6 [15-13] Nik RAZBORSEK (SLO) [4]

Reberšakova je izgubila četrtfinale po prirejenem 3. nizu

Tudi v ženski konkurenci, turnirju serije ITF z denarno pogačo 10,000 USD, so se četrtfinalni obračuni igrali po skrajšanem postopku, seveda, če katera ni dobila tekme že po dveh nizih.

26-letna Polona Reberšak je bila na terenu kar dvakrat. Najprej je Celjanka (627. na WTA) morala dokončati 2. krog, s 6-4, 3-6 in 6-4 je bila boljša od 17-letne Gabriele Pantučkove (767. na WTA) iz Češke, v četrtfinalu pa je izgubila po prirejenem 3. nizu. Zelo dobro je Polona igrala proti favorizirani 2. nosilki, 21-letni Emi Mikulčič (538. na WTA), a je bila Hrvatica bolj zbrana in se je veselila polfinala z rezultatom 7-6(3), 3-6 in 10-4.

Lepo presenečenje pa je s četrtfinalom pripravila komaj 16-letna Natalija Šipek (brez uvrstitve na lestvici), toda naletela je na veliko premočno nasprotnico. 1. nosilka Barbora Krejčikova (360. na WTA) iz Češke ji ni prepustila niti ene igre, zavezala ji je dve kravati ali drugače, za slovo ji je podalila t.i. kolo (6-0, 6-0).

Barbora KREJCIKOVA (CZE) [1] 6-0 6-0 Natalija SIPEK (SLO)
Ema MIKULCIC (CRO) [2] 7-6(3) 3-6 [10-4] Polona REBERSAK (SLO) [5]

Polona REBERSAK (SLO) [5] 6-4 3-6 6-4 Gabriela PANTUCKOVA (CZE)