V finalu Tokija "poslastica", Rafael Nadal proti Andyju Murrayu!

08.10.2011
TOKIO, JAPONSKA - Ljubitelji tenisa bodo v finalu močnega ATP turnirja v Tokiu videli spopad med 2. in 4. igralcem sveta!

V finalu ATP 500 turnirja na Japonskem se bosta pomerila 1. nosilec Španec Rafael Nadal in 2. nosilec Britanec Andy Murray!

Branilec naslova španski teniški matador Rafael Nadal je v 1. polfinalu gladko opravil z Američanom Mardyjem Fishom v 2 nizih. Rezultat se je na koncu glasil 7:5, 6:1!

1. niz sta oba igralca držala svoj servis do 11. igre, ko je Špancu uspel brejk povedel s 6:5 in dobil naslednjo igro brez izgubljene točke. V 2. nizu je Nadal odvzel servis Američanu v 1. in 3. igri ter uspešno osvajal svoje servise. V zadnji igri mu je uspel še 1 brejk in zgodba je bila končana. Dvoboj je trajal uro in 35 minut, branilec naslova pa je osvojil kar 85% točk na svoj 2. servis.

Enako suveren je bil v 2. polfinalu Škot Andy Murray, ki je ostal proti Špancu Davidu Ferrerju neogrožen in slavil s 6:3, 6:2 v nizih!

Andy je v 1. nizu odvzel servis Špancu v 3. in 5. igri in se do konca dvoboja ni več ozrl nazaj. Škot v dvoboju, ki je trajal uro in 21 minut ni izgubil svojega servisa. Andy Murray je v dvoboju pokazal svojo klasično igro v kateri je dominiral v igri z osnovne črte. V 1. nizu je imel Andy kratek zdravniški tretma na desni nogi.

Andy Murray bo jutri igral v 5. letošnjem finalu na ATP turneji. Zmagal je v Queensu, Cincinnatiju in Bangkoku ter izgubil v finalu OP Avstralije proti Novaku Djokoviču. Za Španca Rafaela Nadala je Škot kar dobra "stranka", saj vodi v medsebojnem razmerju zmag in porazov s 13:4, zmagal pa je v zadnjih 5. dvobojih. Murray je zadnjič zmagal lani v polfinalu Toronta!

Rafael Nadal je povedal, da je proti Fishu stopil bližje k osnovni liniji in tako povečal pritisk :

"Vsakič, ko izgubiš niz s 7:5 je boleče. Takoj na začetku 2. niza sem igral agresivno, Mardy je naredil nekaj napak. Igral sem vedno bolje, on pa slabše," je rekel Rafael Nadal.

Rafael Nadal bo imel priložnost, da postane prvi igralec po Petu Samprasu leta 1994, ki bo ubranil naslov v Tokiju.