V Nici zadnji moški ATP turnir pred Roland Garrosom

22.05.2012
NICA, FRANCIJA - V francoskem mestu Nica poteka ATP turnir serije 250, ki je zadnja postaja za moške pred peščenim grand slamom v Parizu.

Leta 2010 so po 15-ih letih spet pripeljali turnir na Azurno obalo, Nica pa je eno od petih mest v Franciji, kjer poteka ATP turneja. Lani je zmagal Španec Nicolas Almagro, ki je letos 3. nosilec, v 1. krogu pa je skupaj z ostalimi prvimi tremi prost.

5. nosilec Bernard Tomić prvič nastopa na francoskem peščenem turnirju, kampanjo pa je začel zelo dobro. Za uvod je zlahka rešil dvoboj proti Lukasu Lacku s 6-2, 6-3, izkoristil pa je štiri brejk priložnosti od šestih. Ta teden je 19-letni Avstralec najvišje v karieri na ATP lestvici in zaseda 28. mesto, v naslednjem kolu pa bo imel za nasprotnika Kazahstanca Mihaila Kukuškina, ki je danes izločil Sama Querreya z rezultatom 6-2, 7-5.

Včeraj je dež dodobra krojil usodo dvobojev, danes pa je šlo vse po planu

Sedmopostavljeni Denis Istomin je v tretjem nizu odlično končal nalogo v dvoboju z Alejandrom Fallo (7-6, 1-6, 6-1) potem, ko je v drugem prišel le do ene igre. 25-letni Istomin je na zadnjih sedmih turnirjih kar šestkrat izpadel v uvodnem krogu. Bolgar Grigor Dimitrov si je 2. krog priigral z zmago nad Dudijem Selo, bolgarski čudežni deček pa je tekmovanje v Nici sicer začel v kvalifikacijah. Belgijec Xavier Malisse je za uvod slavil v dvoboju s Tajvancem Lujem, sedaj pa gre v obračun s 1. nosilcem Johnom Isnerjem.

Treba je omeniti še Američana Briana Bakerja. 27-letnik prvič nastopa na pesku na turnirjih serije ATP, v 1. krogu pa je izločil 132. mest višje uvrščenega Sergeja Stahovskega (6-7, 6-4, 7-5). V zadnjih šestih letih je bil tenisač doma iz Nashvilla kar petkrat na operaciji zaradi poškodb, to pa je njegov prvi turnir serije ATP sploh po letu 2005. V 2. krogu bo lopar prekrižal s petopostavljenim Gaelom Monfilsom.