DAVIS CUP: Velika točka Grega in Luke; Slovenija po drugem dnevu vodi 2-1

05.03.2011
Slovenska teniška reprezentanca v pokalu Davis se meri v 1. krogu 1.evroafriške skupine proti ekipi Finske. Po prvem dnevu je bil rezultat izenačen (1-1), danes pa sta Grega Žemlja in Luka Gregorc pred glasnimi navijači v tekmi dvojic ugnala finsko navezo Nieminen-Heliovaara s 3-1 v nizih ali 6-7, 6-4, 6-4, 7-5.

Včeraj sta bila na sporedu posamična obračuna. V prvem dvoboju dneva je Finec Jarkko Nieminen ugnal Grega Žemljo (3-1), Blaž Kavčič pa je v drugem obračunu s 3-1 premagal Harija Heliovaarija.

Grega Žemlja in Luka Gregorc sta danes Sloveniji priskrbela veliko, velo točko, ki bi lahko odločilno vplivala na končni rezultat. Bravo fanta. Slovenija tako po dugem dnevu tekmovanja vodi 2-1, jutri pa sta na sporedu še dva posamična dvoboja. Vse skupaj se v dvorani pod Rožnikom začne ob 12. uri!

1. niz

Začetni udarec je pripadel našima igralcema, Grega pa je tekmo odprl z asom. Po izenačenju Fincev sta slednja prišla do brejka že v 3. igri in to brez izgubljene točke. 10 točk sta zapored nanizala Jarkko in Hari, ustavil jih je šele Grega s svojim serviranjem (2-3). Prva brejk priložnost za naša je prišla v 6. igri, a sta se Finca uspešno ubranila, nato pa sta vajo ponovila tudi Slovenca (3-4). Izenačenje je končno sledilo v 8. igri, v deveti pa potrditev brejka (5-4). Grega in Luka sta se ogrela na delovno temperaturo. Prvi niz je odšel v podaljšano igro, ki je bil tesen, tako kot celotni prvi del igre, Finca pa sta jo srečno odnesla zaradi zgrešenega smasha Grege in dvojne napake Luke.

2. niz

Tudi tokrat je za prvi brejk poskrbela 3. igra, vendar sta se odvzema servisa veselila Grega in Luka, ki sta prednost rutinirano ohranila do vse do konca niza. Dvoboj se je praktično začelznova.

3. niz

Bučni gledalci v mali dvorani Tivoli so zelo pripomogli k dobremu vzdušju na pustno soboto ter poskrbeli, da Žemlja in Gregorc nista bila brez podpore. Po izgubljeni servis igri v 4. igri tretjega niza (1-3), sta naša teniška asa hitro zbrala misli ter takoj vrnila z ribrejkom (2-3). Po Hariju je servis izgubil še Jarkko in Slovenca sta poskrbela za preobrat (4-3), točke pa so se vrstile ena za drugo. Vse skupaj sta potrdila na svoj servis v 8. igri brez izgubljene točke, malo za tem pa povedla v nizih 2-1. Do zelo pomembne zmage manjka le še niz.

4. niz

Skandinavca sta si v 4. nizu ekspresno priigrala vodstvo 3-0, a to je bil le brejk prednosti. Slovenca sta ga izničila že v naslednji menjavi (2-3) in na noge spravljala dvorano pod Rožnikom, kjer ni manjkalo vzklikov 'slovenija šampion', kdor ne skače ni slovenc', 'majstore', luka-grega',... . V deveti igri sta naša zaostajala že 40:0, s štirimi točkami zapored pa prišla do točke za brejk, a jo je najboljši finski igralec Nieminen ukrotil ter podaljšal sobotno bivanje v Tivoliju. V maratonski 11. igri Finca nista imela več te sreče. V tretjem poskusu sta se Luka in Grega dokopala do pomembnega, pomembnega brejka (6-5), nato pa je Grega na svoj servis zapečatil usodo Fincev v tekmi dvojic. 2. krog in tekma z Italijani je zelo blizu.

Jutri bo na peščeno igrišče prvi stopil Blaž Kavčič, ki se bo pomeril z Jarkkom Nieminenom. Ja, že ob 12. uri bo na vrsti specialiteta in Kaljut bi z zmago že dokončno strl tekmece iz božičkove dežele.