AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Drugi najvišji teniški igralec med najboljšimi v svetovni teniški karavani, Američan John Isner, je osvojil svoj 1. ATP turnir v karieri!
V finalu turnirja v Aucklandu na Novi Zelandiji je bil boljši od izkušenega Francoza Arnauda Clementa s 6:3,5:7, 7:6(2) v nizih. 206 cm visoki John je v dvoboju dosegel 22 asov in naredil samo 2 dvojni napaki!
Clement je imel v
3. nizu že zaključno žogico, a se je Isner rešil in na to suvereno dobil podaljšano igro. John je del denarne nagrade za osvojeni turnir namenil
Haitiju, ki ga je prizadel močan potres.
John Isner se trenutno nahaja na
33. mestu na ATP lestvici, s to zmago pa bo lepo napredoval.
"Ko sem rešil zaključno žogico Arnauda, sem dobil močan zagon za igro v podaljšani igri, kjer sem odigral zelo dobro. Upam, da bom imel naslednjo sezono priložnost za ubranitev naslova, saj sem tukaj zelo užival"!
foto : gettyimages
pripravil : Marjan B.
Heineken Open 2010
Auckland, NZL
11.01.2010-16.01.2010
Nagradni sklad: $355500
Podlaga: Trda
Tip: ATP
Finale:
J Isner (USA) d A Clement (FRA) 63 57 76(2) - Saved 1 M.P.
Komentarji