MELBOURNE, AVSTRALIJA - Hrvaško-srbski neredi so obeležili turnir že leta 2007, ko so jih več 100 vrgli iz Melbourne Parka, kar nekaj pa so jih pridržali tudi na policijskih postajah.
Leto 2009. Na igrišču Marin Čilić in Janko Tipsarević, na tribunah-norenje. Hrvaški in srbski izseljenci, ki že desetletja živijo v Avstraliji, so še vedno nabriti na srbsko-hrvaške spopade. ''Gledalci so bili povsem nekorektni. Peli so neke pesmi, ki nimajo nobene veze s tenisom, temveč s preteklo zgodovino njihovih držav'', je povedal po dvoboju Tipsarević. ''No, nekih nedostojnosti do naju ni bilo. Pohvalno je, da naju niso motili med prvim in drugim servisom, celo telefone so izključili''.
Navijaško provociranje pa se ni umirilo skozi celoten dvoboj. Na vzklike 'Kosovo je srce Srbije' so hrvaški navijači odgovorili 'Nema više Kosova'. Slišali smo tudi 'Jebeš Zagreb', 'Jebeš Dinamo' in 'Ko vas jebe glupe ustaše'. Na tribunah sicer ni prišlo do fizičnega obračuna, se je pa ta preselil izven stadiona. Za šankom enega lokala v Melbourne Parku sta se našla Srb in Hrvat. No, idila ni trajala prav dolgo, ko so kmalu zapele pesti. Petelina sta se umirila šele po posredovanju redarjev, ki so ju enostavno brcnili iz parka.
Takoj zatem, ko je Marin Čilić dobil dvoboj s Tipsarevićem, so se srbski navijači prestavili na dvoboj med francoskim in ameriškim igralcem. Igralec iz ZDA Amer Delić je seveda naturaliziran, saj je doma iz Tuzle. Čeprav igra za svojo novo domovino, pa svojih navijačev iz BIH-a ni izgubil. Do fizičnih kontaktov ni prišlo, verbalni spopad pa je bil spet hud.
''Navijači so se obnašali kot na nogometnem stadionu, sploh se ni dalo igrati'', se je žalil Francoz Paul Henry Mathieu, kateremu se je kasneje Delić opravičil. Amer Delić pa se bolj boji kaj bo čez dva dni, ko v tretjem krogu igra z najboljšim srbskim igralcem Novakom Djokovićem. ''Upam, da se dvoboj na tribunah ne bo sprevrgel v 3. svetovno vojno'', je še dodal Delić.
pripravil: L.S.
foto: zimbio.com
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji