Zec-Peškiričeva v finalu!

22.03.2014
SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Maša Zec-Peškirič je v finalu ITF turnirja v Italiji, ki se igra za pogačo vredno 10,000 ameriških dolarjev.

27-letna Maša Zec-Peškirič (263. na WTA) bo napadala 14. lovoriko na ITF turnirjih. Bravo Maša.

Po zelo slabem začetku sezone je Jeseničanka našla ritem in na drugem zaporednem nastopu na peščenem ITF turnirju na Sardiniji prišla vse do finala, kje bo poskušala dvigniti novo lovoriko. V polfinalu je 1. nosilka in prva favoritinja s 7-6(2), 6-0 pospravila z 21-letno Italijanko Martino Caregaro.

Domačinka, 458. na WTA lestvici, se je v 1. nizu dobro upirala, po enem brejku na obeh straneh pa je odločala podaljšana igra, v kateri je izkušena Gorenjka strla njen odpor. Ko je imela v žepu niz, je tekmico, sicer 8. nosilko, dokončno pohodila brez izgubljene igre. Razmerje točk na koncu je bilo 71:55.

Maša Zec-Peškirič je lani osvojila dva ITF turnirja, prve tri pa že leta 2004.

V finalu bo njena nasprotnica zmagovalka dvoboja med 2. nosilko Sofijo Kovalec iz Ukrajine in Karin Kennel iz Švice (5. nosilka).

Masa ZEC-PESKIRIC (SLO) [1] 7-6(2) 6-0 Martina CAREGARO (ITA) [8]