Grega Žemlja se je v četrtfinalu Casablance zbudil prepozno!

12.04.2013
CASABLANCA, MAROKO - Prvi slovenski teniški igralec Grega Žemlja (55. na ATP) je na ATP250 turnirju v Maroku izpadel v četrtfinalu.

Južnoafričan Kevin Anderson je dobil dvoboj s prvim slovenskim tenisačem Gregom Žemljo. Kot 29. igralec sveta je Kranjčana v četrtfinalu ugnal s 6-4, 6-4 po malo manj kot 1 uri in pol.

Grega je na 410,00 USD vrednem teniškem turnirju v mestu ob Atlantiku zabeležil najboljšo letošnjo uvrstitev na turneji, toda čez Andersona pač ni šlo. Vrstnik iz JAR-a je letos v zelo dobri formi, očitno tudi na pesku, za nameček pa našemu asu ni šlo tako kot bi si želel. Svetli trenutki so prišli prepozno, šele pri zaostanku 4-6, 2-6 je ogrozil vrstnika in mu dal vedeti, da ni kar tako v TOP 60 na računalniški lestvici, maščevanje pa poraz pa bo verjetno lahko iskal septembra v Davisovem pokalu, če se ga bo Anderson udeležil.

Kevin Anderson se je na koncu namučil za zmago in polfinale Casablance

Anderson, 2. nosilec peščenega turnirja v Casablanci, se je Gregi maščeval za edini medsebojni poraz pred tremi leta na Havajih. Pohod k zmagi je začel v 5. igri, ko je po trdi borbi izkoristil tretjo brejk priložnost. Gorenjec je pokazal svojo trmo, ni se dal kar tako ugnati in tri igre kasneje je imel vezane tri brejk žogice. Server iz JAR-a se je ubranil napada in nato tudi dobil prvi del po 43 minutah.

Slabša predstava Grege v 2. nizu je botrovala zaostanku 2-5, vendar ni veliko manjkalo, da bi priključek uspel. V 8. igri je najprej ubranil dve 'match' žogi, prišel do brejka, v deseti še tri, imel žogico za izenačenje, vendar tokrat 'sreča' ni bila na njegovi strani. Res je, da bi bila pot do zmage še precej dolga, ampak izenačenje bi lahko postavilo tekmo na glavo. Anderson je nato izkoristil šele šesto zaključno žogico za polfinale Casablance.

Grega bo v ponedeljek pridobil najmanj eno mesto na ATP lestvici, iz Maroka pa odhaja s 45 točkami in 12,040 evri.