Žemlja v Portorožu izločil žilavega Becka!

04.07.2013
PORTOROŽ, SLOVENIJA - Grega Žemlja z veliki koraki stopa do zaključnih bojev na domačem ATP Challenger turnirju v Portorožu.

26-letni Grega Žemlja je v 2. krogu 30,000 USD vrednega Challenger  turnirja na trdi podlagi v Portorožu preskočil neugodnega Slovaka Karola Becka s 6-4, 6-2 in se prebil v četrtfinale. Med osmimi najboljšimi  sta tako dva slovenska tenisača, saj je kakšno urco prej zmagal tudi tretjepostavljeni Bedene.

Najboljši slovenski tenisač, trenutno 55. na računalniški lestvici, je s trdno  voljo in potrpežljivo igro ugnal neugodnega, 31-letnega slovaškega tenisača, ki ima vrsto izkušenj. V uvodnem nizu je skrbno pripeljal uvodni brejkvse do konca. Beck, 201. na  ATP lestvici je pretil še v zadnji, 10. igri, vendar je Kranjčan ubranil vse njegove žoge za odvzem servisa. Nabralo se jih je 6, pri tej številki pa je tekmec ostal tudi v drugem nizu. Prve igre je še držal ritem, nato pa je  Grega zlomil njegovo  voljo do morebitne zmage. Dvakrat mu je vzel začetni udarec in Slovak je bil po 1 uri in 14 minutah 'pečen'. Z nasprotnikom, ki je sredi  prejšnjega desetletja počival dve leti zaradi dopinga, je opravil še petič v petih medsebojnih dvobojih. Bravo Grega!

Za Karola Becka tudi tokrat ni bilo kruha

"Ni bilo tako lahko, kot kaže rezultat. Prvi niz se je prelomil šele v zadnjih dveh igrah. V takšnem položaju moraš zdržati do konca in tekmeca zlomiti prav v trenutkih, ko začne igrati najboljši tenis. Tudi sam sem malce stopil na plin in nato drugi niz rešil relativno kmalu," je dejal Žemlja.

"Znova sem imel težave z dihanjem, a malce manjše kot prejšnje dni. Teh težav smo se zdaj lotili bolj podrobno; opravil sem določene teste, med dvobojem sem nosil napravo, ki meri srčni utrip, in bil sem v Ljubljani na zdravniškem pregledu," je še dodal Grega Žemlja.

Bliža se slovenski polfinale, vendar bo moral Žemlja pred tem opraviti še eno nalogo. S terena bo v petek moral zbrisati  Čeha Michala Konečnya, ki je  v 1. krogu izločil Kočevar-Dešmana. Z današnjo zmago je maščeval Rolo,  s 23-letnim Konečnyem (374. na ATP) pa še ni igral. To bo priložnost za nov vpis pozitivnega razmerja s  tekmeci. Naj dodamo, da  Grega suvereno vodi kolo slovenskega tenisa. Do sedaj se še ni našel slovenski junak, ki bi mu na Touru vzel mero z izjemo Janeza  Semrajca, s katerim imata  H2H 1-1. Zmage Ošabnika ne bomo šteli, ker je imel Grega takrat komaj 16 in 17 let, tekmec pa  21 in 22.