3. nosilec Lime po treh nizih izločil Blaža Rolo pred četrtfinalom

27.10.2017
LIMA, PERU - Slovenski tenisač Blaž Rola je po štirih zmagah na ATP challengerju v Peruju klonil v osmini finala.

Tretjepostavljeni Nicolas Kicker, 86. igralec sveta, je v 2. krogu 50,000 USD vrednega challengerja v Limi izločil Blaža Rolo. Argentinec je slavil s 6-4, 5-7 in 6-2.

27-letni Ptujčan (225. na ATP), je po treh zmagah v kvalifikacijah in eni v glavnem delu moral v osmini finala peščenega challengerja v Peruju priznati premoč favoriziranemu Južnoameričanu. Blaž se je dobro boril, izsilil 3. niz, v katerem mu je na koncu zmanjkalo moči.

Izenačen uvodni niz je dobil 25-letni Argentinec. Prišel je do brejka več, v drugem, še bolj tesnem delu tekme, pa je Rola vrnil. Odločilni brejk, drugi v nizu, mu je uspel ob koncu in si priboril nadaljevanje dvoboja ter možnost četrtfinala. Na začetku 3. niza se je naš teniški as še držal, nato pa je Kicker ušel in z dobrim serviranjem zaprl pot Slovencu v četrtfinale. Dvoboj je trajal 2 uri in 21 minut.

Rola je v Peruju dobil 9 točk in 860 ameriških dolarjev.