Alison Riske dvignila zmagovalni pokal v Hertogenboschu!

16.06.2019
Potem ko je ameriška tenisačica v 2. krogu v izenačenem dvoboju izločila Slovenko Polono Hercog, je šla nato vse do konca in se veselila lepe zmage!

HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - 28-letna Alison Riske (61. na WTA) se po petih letih veseli druge zmage na turnirjih serije WTA. Tokrat je bila najboljša na WTA International turnirju v Hertogenboschu, ki se igra na travi. V finalu je presenetila 1. nosilko, leto mljašo Nizozemko Kiki Bertens, 4. igralko sveta. Po preobratu je bilo na koncu 0-6, 7-6(3), 7-5 v nizih! V medsebojnih dvobojih je zmanjšala na 1:3.

Po prejeti "teniški" kravati" v 1. nizu je vse kazalo na gladko zmago domačinke, a Američanka ni mislila tako. Že v nekaj dvobojih je bila blizu porazu vendar se je rešila in tako je bilo tudi v finalu. Kiki je imela v 2. nizu kar 5 zaključnih žogic za končno zmago toda Alison je ostala trdna in po dobljeni podaljšani igri dvoboj pripeljala v 3. niz. Tam je prva povedla Kiki, sledilo je izenačenje Alison na 3-3. Tu je dež za pol ure prekinil dvoboj. Izenačeni sta bili še na 5-5, zadnji 2 igri je dobila Američanka, ki je izkoristila drugo priložnost za zmago!

Alison: "Res sem ponosna nase. Po pol ure igra sem zaostajala z 0-6, 0-1 in pomislila, da bom dobila "kolo" v finalu! Od tu naprej sem se borila za vsako točko. Skoraj vse "match" žogice sem rešila z voleji pri mreži. Odločila sem se za to taktiko in na koncu se je izšlo. Po prekinitvi sem začela verjeti vase. Ne samo, da sem dobila ta dvoboj, to je bil tudi dvoboj za lovoriko. Pred tem sem izgubila kar nekaj finalnih obračunov (6)"!