Aljaž Bedene brez možnosti v Umagu!

09.07.2012
UMAG, HRVAŠKA - 22-letni Aljaž Bedene (111. na ATP) je na ATP teniški turnir v Umag prišel v glavni del s posebnim povabilom organizaorja, a ga je slabo izkoristil.

Teniški ATP turnir v Umagu z nagradnim skladom skoraj 400,000 evrov je priložnost tudi za slovenske tenisače. Tokrat jo je dobil drugi slovenski lopar Aljaž Bedene. Posebno povabilo organizatorjev je romalo tudi v njegove roke, za nameček pa je dobil priložnost igranja v 'prime timeju' na osrednjem igrišču. Nasprotnik je bil dokaj primeren za dokazovanje, vendar Aljažu danes igra ni šla od rok.

60. igralec sveta in 7. nosilec Martin Kližan je v tem trenutku v boljši formi, kar je dokazal tudi na terenu. Slovak je slavil gladkih 6-2, 6-2 ter na tribuni utišal slovenske navijače.

Tenisač iz Bratislave je na računalniški lestvici najvišje v karieri, na terenu pa je končal delo in odšel v 2. krog po le 1 uri in 17 minutah. V vseh pogledih je bil danes boljši nasprotnik. Petkrat je strl servisno igro Bedeneta, sam pa oddal le eno v prvem delu tekme. V 2. nizu je superiorno odigral na prvi servis. Dobil je 92% točk in onemogočil vse poskuse Aljaža, da bi se dokopal do brejk priložnosti.

Na koncu je bilo razmerje točk 62-40 v korist Slovaka, nekdanjega mladinskega prvaka Roland Garrosa, ki se je Bedenetu tudi drugič zapored maščeval za poraz iz uvodnega kroga na letošnjem ATP turnirju v srbski prestolnici. Bedene in Kližan sta odigrala tudi dva dvoboja na challengerjih, oba pa sta šla v roke Slovaku, ki sedaj vodi s 3-1.

Jutri bo med posamezniki nastopil tudi najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič. Njegov nasprotnik bo domačin Antonio Veić.