Aljaž Bedene ubranil zaključno točko in gre v novo leto z zmago!

31.12.2013
ČENAJ, INDIJA - Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je uvrstil v 2. krog ATP turnirja v Čenaju, kjer je lani obstal v polfinalu in prišel do rezultata kariere.

Aljaž Bedene začenja novo teniško sezono z zmago. Kljub temu, da je igral šele z 244. igralcem sveta, sam pa je 95., se je moral pošteno potruditi, da nadaljuje tekmovanje v Čenaju, kjer je lani požel največji uspeh, med drugim je premagal tudi Stanislasa Wawrinko.

21-letni Švicar je bil trd tekmec za prvi dvoboj po odmoru, posebej zato, ker je imel v nogah že nekaj tekem, preskočil je namreč kvalifikacije. No, tri leta starejši Ljubljančan je strnil igro in na koncu slavil s 6-3, 5-7 in 7-6(0), v 10. igri 3. niza pa je ubranil tudi zaključno žogico.

Po začetnem otipavanju in nekaj priložnostih na obeh straneh za brejk, je Bedenetu uspelo streti servisno igro nasprotnika, s tem pa je tudi prišel počasi do prvega niza. Ohranil je vodstvo vse do konca, rahlo premoč pa je imel tudi v drugem delu. Dvakrat po ena žogica za brejk je žal ostala neizkoriščena, v 12. igri pa mu je našemu teniškemu asu, ki živi v Londonu, zadrhtela roka. Soočil se je s trojno vezano žogico za odvzem servisa, Švicar je na račun vpisal že prvo ter poravnal rezultat na začetno izhodišče. Kljub temu, da v celem nizu ni prišel do točke za brejk, je v odločilnem trenutku šokiral Aljaža, ki je moral v 3. niz.

Oba sta bila zelo suverena v odločilnem nizu, držala sta servisne igre, nista pošuščala, Laaksonenu pa se je ponudila priložnost v 10. igri. Dokopal se je do brejk žogice, le ta pa je pomenila tudi zaključno za dobljeno tekmo. Benki je hrabro odigral, nevtraliziral napad Švicarja, odpeljal obračun v tajbrejk, kjer pa izkušeno dokončal delo. Nizal je točko za točko, brez izgubljene je dobil podaljšek po skupaj 2 urah in pol igre.