Anastasija Sevastova najboljša v domači Jurmali!

28.07.2019
Trenutno najboljša latvijska tenisačica je osvojila inavguralni turnir v svoji domovini!

JURMALA, LATVIJA - 29 letna Anastasija Sevastova (11. na WTA) je slavila na WTA International turnirju, ki se je prvič odvijal v Latviji. V finalu je igrala proti presenečenju turnirja, 26 letni Poljakinji Katarzyni Kawi (194. na ATP), slednja je morala igrati kvalifikacije za nastop v glavnem delu. Na koncu je bilo po preobratu 3:6,7:5,6:4 v nizih!

Kazalo je že na veliko presenečenje, saj je Poljakinja vodila z 1.0 v nizih, v drugem je imela brejk prednosti in Latvijka je morala dobiti svoj servis za obstanek (5:5). To ji je uspelo dobila je 2. niz. V 3. nizu je bilo 2:2 nato je pobudo prevzela Sevastova in po dobrih 2 urah slavila pred domačimi gledalci.

Sevastova je v 2. krogu po preobratu ugnala Slovenko Dalilo Jakupovič in tako se je še 1x več zgodilo, da je kakšna naša igralka, ali igralec izpadel proti kasnejšemu zmagovalcu... .

Kawa. "Kljub grenkemu priokusu po porazu v finalu, sem lahko srečna z doseženim v 10 dneh, saj sem moral igrati kvalifikacije. Turnir mi bo ostal v lepem spominu"!