11. igralka sveta Sevastova ob koncu izenačene tekme strla Jakupovičevo

24.07.2019
JURMALA, LATVIJA - Dalila Jakupovič je bila na pragu presenečenja na WTA turnirju v Latviji.

Slovenska teniška igralka, 28-letna Dalila Jakupovič se je v 2. krogu WTA turnirja na pesku v Latviji srečala z močno favorizirano Anastasijo Sevastovo. Le ta je 1. nosilka kot 11. igralka sveta, za nameček igra pred domačimi gledalci na inavguralnem turnirju v Latvici, za preboj v četrtfinale pa je morala zbrati vse moči, da je s 6-7(3), 6-2, 6-4 premagala Jeseničanko.

Jakupovičeva, 147. igralka sveta, je v Latviji zmagala v 1. krogu in s tem prekinila serijo sedmih zaporednih porazov, zelo dobro pa se je držala tudi proti Sevastovi, lastnici treh zmag na WTA turneji in prvi favoritki turnirja v Jurmali.

Anastasija Sevastova

Uvodni niz je Dalila dobila po podaljšani igri, v drugem delu pa je Sevastova vzpostavila 'red' in izenačila. V tretjem je imela Slovenka po brejku prednost 4-3, bila blizu tudi peti igri, a se je domačinka rešila, nato pa odvihrala do četrtfinala. Dalila v 10. igri ni zdržala tempa Anastasije in je izgubila začetni udarec ter tudi tekmo. Na terenu sta bili 2 uri in 15 minut.