Andreja Klepač v drugem zaporednem WTA finalu!

19.07.2014
BASTAD, ŠVEDSKA - Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je drugi teden zapored v finalu dvojic na WTA turnirjih. Po Bad Gasteinu, je sedaj v boju za lovoriko tudi v švedskem Bastadu.

28-letna Andreja Klepač (59. na WTA v igri dvojic)  se je povsem posvetila igri dvojic in v zadnjem tednu ji gre kar dobro od rok.

Prejšnji teden je kot branilka naslova izpustila iz rok lovoriko dvojic v avstrijskem Bad Gasteinu, sedem dni kasneje ima spet priložnost, da vpiše 2. karierni naslov. V paru s Španko Mario-Tereso Torro-Flor se še nista veselili in po polfinalni zmago nad švedsko navezo Larsson/Petterson s 6-2, 6-4 potrebujeta še eno, da uresničita cilj v Bastadu.

Slovensko-španska kombinacija je imela nekaj težav le v 2. nizu, ko sta Švedinji povedli 2-0, a sta se zbrali in obrnili izid še pred super-tajbrejkom ter dokončali po 1 uri in 2 minutah. V velikem finalu se bosta pomerili z britanskima tenisačicama, Jocelyn Rae in Anno Smith.

V posamični konkurenci bosta o prvakinji in naslednici Serene Williams, ki je tu zmagala lani, odločili Nemka Mona Barthel in Južnoafričanka Chanelle Scheepers. Vse nosilke so izpadle že pred četrtfinalom.