Anja Prislan in Tadeja Majerič že v četrtfinalu, Rola izpadel!

18.01.2013
Medtem ko so oči javnosti uprte v dogajanje na grand slam turnirju v Melbournu, se nekaj naših predstavnikov meri na turnirjih nižje kategorije!

PORT ST. LUCIE. ZDA - Od treh slovenskih tenisačic na 25.000$ vrednem ITF turnirju v ZDA (zeleni pesek), je ostala v igri le 22-letna Tadeja Majerič (214.), ki v zadnjem času niza zmage. Kot 4. nosilka se je v 1. krogu pomerila s 24-letno Argentinko Mailen Auroux (285.) in zmagala po treh nizih. V zadnjem je nasprotnici podelila teniško kravato!

V 2. krogu Mariborčanka ni imela veliko dela z Natalie Pluskoto iz ZDA. Zmagala je s 6-1, 6-2 ter dokazala, da je veliko boljša od 23-letnice, ki je na 645. mestu WTA lestvice. V četrtfinalu ji bo nasproti stala 5. nosilka, Florencia Molinero, 222. igralka sveta. S 24-letno Južnoameričanko se bo udarila prvič.

2. krog :

Tadeja MAJERIC (SLO) [4]     6-1 6-2    Natalie PLUSKOTA (USA)

1. krog :

Tadeja MAJERIC (SLO) [4]     6-2 5-7 6-0    Mailen AUROUX (ARG)

Tadeja Majerič in Maša Zec Peškirič sta hitro zaključili nastop v igri dvojic!

1. krog(dvojice) :

Misa EGUCHI (JPN) /  Jennifer ELIE (USA)     6-2 6-2    Tadeja MAJERIC (SLO) /  Masa ZEC-PESKIRIC (SLO)

STUTTGART, NEMČIJA - 27-letna Anja Prislan (535.) igra na 10.000$ vrednem ITF turnirju v Stuttgartu (dvorana, trda podlaga) in zaenkrat ji gre dobro od rok. V 2. krogu je v napeti končnici 3. niza premagala 17-letno Hrvatico Karlo Popovič (664.)!

2. krog :

Anja PRISLAN (SLO)     6-4 2-6 7-6(4)    Karla POPOVIC (CRO)

Anja Prislan se je v igri dvojic poslovila že v 1. krogu.

Olga DOROSHINA (RUS) /  Julia VALETOVA (RUS) [4]     6-2 6-4    Sofia DMITRIEVA (RUS) /  Anja PRISLAN (SLO)

ANTALYA, TURČIJA - Po uspešnem nastopu v 1. krogu, je 18-letna Nastja Kolar v 2. krogu 10.000$ vrednega ITF turnirja v Turčiji (pesek) povsem razočarala, saj je osvojila le častno igro. Njena nasprotnica je bila 20-letna Rusinja Jana Bučina (610.), ki je slavila s 6:1, 6:0 v nizih. Nastja je zaenkrat daleč od rezultatov, ki jih je dosegala še kot šestnajstletnica. Upamo, da se bo čimprej našla in upravičila velika pričakovanja... .

2. krog :

Yana BUCHINA (RUS)     6-1 6-0    Nastja KOLAR (SLO)

Nastji Kolar se je skupaj z Madžarko Reko Luco Jani v igri dvojic, po zmagi nad prvima nosilkama, že uvrstila v polfinale

1. krog (dvojice) :

Reka-Luca JANI (HUN) /  Nastja KOLAR (SLO)     6-4 6-4    Irina GLIMAKOVA (RUS) /  Anastasia RUDAKOVA (RUS)

četrtfinale (dvojice) :

Reka-Luca JANI (HUN) /  Nastja KOLAR (SLO)     6-7(5) 6-2 [10-2]    Sofia KVATSABAIA (GEO) /  Isabella SHINIKOVA (BUL) [1]

SUNRISE, ZDA - 22-letni Blaž Rola (310.) je v 2. krogu 25.000$ vrednega ITF turnirja v ZDA (zeleni pesek) igral proti 3. nosilcu, 30-letnemu Romunu Victorju Crivoiju (275.) in izgubil 2-1 v nizih.

Crivoi, ki je pred tremi leti in pol zasedal 75. mesto na ATP lestvici, je slavil s 3-6, 6-4, 6-1.

Victor CRIVOI (ROU) [3]     3-6 6-4 6-1    Blaz ROLA (SLO)