Tadeja Majerič že v polfinalu, Anja Prislan in Tjaša Šrimpf v četrtfinalu, Jekaterina Ivanova ponovno usodna za Nastjo Kolar!

08.06.2012
Na teniških turnirjih serije ITF, se je Tadeja Majerič uvrstila v polfinale, enako pa bosta poskušali še Tjaša Šrimpf in Anja Prislan! V Mariboru izgubili vsi trije Slovenci, ki so se uvrstili v 2. krog.

AMARANTE, PORTUGALSKA - 26-letna Anja Prislan (572.) se je na 10.000$ vrednem ITF turnirju v Amaranteju, ki se igra na trdi podlagi, uvrstila v četrtfinale.

Slovenka, ki je 5. nosilka turnirja, je v dveh identičnih nizih premagala 19-letno Španko Carolino Prats Millan (774.) s 7:5, 7:5!

V četrtfinalu bo igrala proti 16-letni Portugalki Joani Vale Costi (0). Anja se je uvrstila v polfinale v igri dvojic!

SARAJEVO, BIH - Na 10.000$ vrednem ITF turnirju v BIH, ki se igra na rdečem pesku, se je 17-letna Tjaša Šrimpf (701.) uvrstila v četrtfinale.

Slovenka je bila boljša od 17-letne Hrvatice Nede Koprčine (1021.) s 6:3, 7:6(4) v nizih. V četrtfinalu bo igrala proti 21-letni Romunki Cameliji Eleni Hristeji (697.)

KARŠI, UZBEKISTAN - 21-letna Tadeja Majerič (298.) se je danes uvrstila v polfinale 25.000$ vrednega ITF turnirja v Karšiju, ki se igra na trdi podlagi. V četrtfinalu je bila boljša od 18-letne Kazahstanke Zarine Dijas (315.) s 6:2, 3:6, 6:4 v nizih!

Tadeja se bo kot 7. nosilka v polfinalu pomerila z nepostavljeno igralko, 24-letno Srbkinjo Teodoro Mirčič (532.)!

ZLIN, ČEŠKA - 17-letna Nastja Kolar (289.) letos nikakor ne more priti do serije zmag na kakšnem turnirju. V 2. krogu 25.000$ vrednega ITF turnirja v Zlinu je bila zanjo ponovno usodna 24-letna Rusinja Jekaterina Ivanova (163.), ki jo je premagala že prejšnji teden v Mariboru.

Tudi tokrat sta igrali tri nize. Nastja je nasprotnici v 2. nizu celo podarila teniško kravato, a na koncu tudi to ni bilo dovolj za zmago. Ivanova je slavila s 6:2, 0:6, 6:4 v nizih!

MARIBOR, SLOVENIJA - Na 10.000$ vrednem ITF turnirju v Mariboru, ki se igra na rdečem pesku, so se v igri posameznikov v 2. krogu od nadaljnjega tekmovanja poslovili vsi Slovenci.

21-letni Tomislav Ternar (915.) je izgubil z Italijanom Ericom Crepaldijem s 5:7, 3:6 v nizih

18-letni Nik Razboršek (1637.) je izgubil z Italijanom Nicolo Ghedinom3:6, 6:3, 6:7(2) v nizih

25-letni Martin Rmuš (0) pa je izgubil proti 3. nosilcu Belgijecu Julienu Dubailu z rezultatom 6:2, 7:6(2) v nizih.

Za uteho se je Nik Razboršek skupaj z Mikijem Jankovičem(Srb) uvrstil v finale igre dvojic!

foto : images.google