Basilašvili tudi v drugo letos boljši od Blaža Role

12.05.2016
HEILBRONN, NEMČIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je izgubil v 2. krogu Challengerja v Nemčiji, čeprav je osvojil več točk od tekmeca.

Tenis je šport, v katerem osvojene točke ne pomenijo kaj dosti. Najbolj pomembno je število osvojenih nizov in to je na svoji koži danes občutil Blaž Rola

25-letni Ptujčan, 195. na ATP lestvici, je v 2. krogu 64,000 evrov vrednega ATP Challengerja igral z Gruzijcem Nikolozom Basilašvilijem (125. na ATP) in klonil s 6-7(4), 6-3, 7-6(5).

Še en dolg dvoboj je odigral Blaž Rola. Po dveh urah v uvodnem krogu peščenega turnirja v Heilbronnu, je tokrat na terenu garal še 23 minut dlje, a na koncu izgubil. 24-letni Gruzijec je dobil še tretji medsebojni obračun, drugega letos po Gvangžuju.

21 brejk žogic sta imela tekmeca, v 1. nizu pa je Blaž uspešno končal delo po tajbrejku. V drugem je trikrat izgubil začetni udarec in slabo igral na drugi servis, zato je odločal 3. niz, v katerem pa je zapravil svoje priložnosti. Med drugim so ostale neizkoriščene 3 žogice za brejk, na drugi strani Basilašvili ni imel niti ene. Leto mlajši Gruzijec je bil v še eni podaljšani igri bolj zbran in dobil tekmo oz. boj za četrtfinale.

Rola iz Heilbronna odnaša 8 točk in 1,100 evrov.