Bedene in Rola ponovno v boju!

20.09.2013
Aljaž Bedene bo ob 11:00 na Slovaškem lovil polfinale, Blaž Rola pa ob 13:00 v Maroku naskakuje nastop v finalu!

Trnava, Slovaška
Podlaga: rdeči pesek
Nagradni sklad: 42 500€

Aljaž Bedene(SLO) - Kristijan Mesaroš(HRV)

Po tem, ko je "Benko" v tretjem nizu proti Britancu Kyleu Edmundu zaostajal že z 2-4, je dvoboj vendarle uspel obrniti v svojo korist. Slavil je po podaljšani igri tretjega niza in se uvrstil v četrtfinale, kjer se bo danes pomeril proti Hrvatu, s katerim sta loparje prekrižala že prejšnji teden v Banja Luki.

Kristijan Mesaroš se trenutno nahaja na 199. mestu na ATP in je v prejšnjem krogu z 2-0 izločil Čeha Pospisila. Mesaroš je največji uspeh v letošnji sezoni dosegel ravno prejšnji teden z uvrstitvijo v polfinale turnirja serije Challenger.

Nasprotnika sta se med seboj pomerila 2-krat, v obeh dvobojih pa Aljaž ni izgubil niti niza. Prejšnji teden je Mesarošu v drugem nizu zavezal celo kravato. V tem tednu se Bedene rezultatsko ne zdi tako prepričljiv. Verjamemo pa, da je najboljši tenis prihranil prav za izločilne boje.

Kenitra, Maroko
Nagradni sklad: 30 000€

Blaž Rola(SLO) - Dominic Thiem(AUT)

Tudi Blaž Rola je za preboj v naslednji krog potreboval 3 nize. Ptujčan se je tako uvrstil v že svoj 4. letošnji polfinale na Challengerjih.

Dominic Thiem se glasi ovira, ki mu stoji na poti do finala. Avstrijec je velik up avstrijskega tenisa, saj je pred 2 leti zasedal celo 2.mesto med mladinci. Trenutno pa je uvrščen na 169. mesto na ATP. Letos ima za seboj eno finale na Challengerju v Italiji, v domačem Kitzbuhelu pa je na ATP turnirju prikazal izjemno igro in z 2-0 ugnal Kuznjecova ter Melzerja, dobro pa se upiral tudi proti Montanesu. Krasi ga precej ofenzivna igra. Pomankljivost pa bi lahko bil njegov enoročni backhand, ki proti levičarjem z dobrim forehand udarcem le redko predstavlja dodano vrednost.

Thiem je 3 leta mlajši od Role, a ima zaradi poznega prihoda Blaža na tour, že nekaj več izkušenj. Pričakujemo lahko izenačen dvoboj, vsi pa se nadejamo, da se bo v finale uvrstil naš as.

Pripravil: Aleš Cverlin