Bedene korak do glavnega dela Mastersa v Miamiju!

18.03.2014
MIAMI, ZDA - Aljaž Bedene lovi nastop v glavnem delu ATP1000 turnirja v Key Biscaynu. Kvalifikacije je začel z zmago nad Waynom Odesnikom, potrebuje pa še eno.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je lani debitiral na Masters turnirju v Miamiju. Bil je neposredni udeleženec glavnega dela, kjer je v 1. krogu izločil Benjamina Beckerja, v drugem pa po trdem boju izgubil s takrat 19. igralcem sveta Andreasom Seppijem. Letos je moral Ljubljančan kot 119. na ATP lestvici v kvalifikcije, začel pa jih je z zmago nad Američanom Waynom Odesnikom.

24-letni Bedene se po februarski peščeni turneji v Latinski Ameriki vrača na trdo podlago z zmago v 1. krogu kvalifikacij nad domačinom Odesnikom s 6-4, 7-5. 28-letni Američan je v drugem nizu poskušal vse, da bi preobrnil rezultat proti koncu tekme, a se tokrat odlični Aljaž ni dal. Po 1 uri in 39 minutah je končal delo ter se bo za preboj v glavni del udaril z Nemcem Tobiasom Kamkejem (92. na ATP).

V uvodnem nizu je moral Aljaž dvakrat odvzeti servisno igro tekmecu, da se je dokopal do prednosti. Servis mu ni deloval najbolje, saj je v polje spravil le 34% prvih, a je na te dobil 8 točk od 10. V igri je bil precej boljši od Odesnika, že na začetku drugega dela pa se je s hitrim brejkom odlepil. 146. igralec sveta se ni predal, napel je vse moči, ki so mu v 8. igri prinesle rezultat in izenačenje. Dve brejk priložnosti je Bedene še ubranil, tretjo pa je Američan realiziral in ujel priključek pri 4-4. Še vedno je bila za našega teniškega asa uganka zadeti v polje več prvih servisov (44%), a je bil do devete igre pri tem elementu vsaj suveren (11/11). Tudi brejk v Bedeneta v 9. igri ni bil dovolj, saj je tekmec še enkrat vrnil z ribrejkom. Potreben je bil še tretji v 2. nizu, da je nato vendarle na kolena spravil domačina.

Bedene je odserviral 6 asov (Odesnik 2), napravil 5 dvojnih napak in dobil 12 točk več (76:64). Izkoristil je 5 žogic za brejk od 13 (Odesnik 3/6).

Odločilni krog kvalifikacij skoraj 5 milijonov USD vrednega turnirja na Floridi mu prinaša najmanj 8 točk in 2,730 ameriških zelencev (bruto).