Bedene na močnem challengerju v Irvingu izločil vzhahajočega zvezdnika Thiema

19.03.2015
IRVING, ZDA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je po nekaj porazih spet našel sebe, v 2. krogu 125,000 USD vrednega challengerja pa je s poti spravil četrtopostavljenega Dominica Thiema.

25-letni Aljaž Bedene je v četrtfinalu zelo močnega challengerja v ZDA. V 2. krogu je trenutno 115. igralec sveta zbrisal iz žreba enega najbolj nadarjenih tenisačev Dominica Thiema, ki je  na dokaj visokem 46. mestu računalniške lestvice. Ljubljančan, ki ima stalno prebivališče v Londonu in je tudi pred britanskim državljanstvom (če ga že ni dobil), je 21-letnega Avstrijca premagal po malo manj kot dveh urah igre s 6-4, 3-6 in 6-2. Bravo!

Na challengerju v Irvingu je zelo močna zasedba. Gre za enega najmočnejših turnirjev tega ranga v sezoni, vsi nosilci pa so krepko v TOP100.

Prvi je zapretil Bedene, vendar je žogico za brejk Thiem izničil, takoj naslednjo igro pa je slovenski tenisač ukrotil kar tri. Ni minilo veliko časa, ko je Aljaž vzel servisno igro in jo zadržal do konca niza, v katerem je zadel tudi 5 asov.

V drugem delu je bil boljši Avstrijec. Hitro je povedel, vodil že 4-1, pa se je za osvojeni niz moral še kako potruditi. Bedene se je vrnil, a je spet izgubil servis pri 3-4, povratka v niz ni bilo več. Če je v prvem delu zabil 5 asov, je v tem elementu v drugem delu ostal brez vpisa v statistiko.

O zmagovalcu je odločal 3. niz. Izenačen boj se je nadaljeval, po izmenjavi brejkov takoj na začetku, pa je Ljubljančan v 4. igri spet pretil na servis tekmeca, vendar ostal praznih rok. Napadalnost in nepopustljivost sta obrodila sadove v 6. igri, ko je spet strl začetni udarec Avstrijca, na svoj servis pa ni več ponudil nobene možnosti za 'come back'. Thiem je po zaostanku položil orožje, servis je izgubil še enkrat.

Bedene je že osvojil 25 točk in 3,650 USD, v četrtfinalu pa bo njegov tekmec zmagovalec dvoboja med Marcosom Baghdatisem (CIP) in Paulom-Henrijem Mathieujem (FRA).