Bedene v 2. krogu močnega challengerja v Irvingu

17.03.2015
IRVING, ZDA - Aljaž Bedene je v uvodnem krogu ATP challengerja v Irvingu prišel do pomembne zmage, ki ga pelje v nadaljevanje.

V ameriškem mestu Irving se igra eden od najmočnejših ATP challengerjev sezone. Poleg denarnega sklada, ki je kar 125,000 ameriških dolarjev, so tja prišli igralci, ki so predčasno izpadli na Indian Wellsu. Konkurenca je izjemna, saj je prvih osem nosilcev med 34. in 63. mestom na ATP lestvici.

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (115. na ATP) je prišel v Irving tudi po samozavest, ki mu je nekoliko pošla po zadnjih predčasnih porazih. Sezono je začel fantastično, s finalom na ATP turnirju v Čenaju, izenačil najboljšo slovensko uvrstitev moškega tenisa, nato pa nikakor ni našel zmagovalnega ritma.

V 1. krogu Irvinga je imel neugodnega tekmeca, 30-letnega domačina Raajeva Rama (142. na ATP) in se 71 minutah veselil zmage s 6-3, 7-5. Že v drugem ga čaka najboljši avstrijski tenisač Dominic Thiem, 46. igralec sveta in 4. nosilec.

V uvodnem nizu so bili trije brejki, eden več na strani 25-letnega Ljubljančana, ki je bil boljši tekmec. Kasneje smo bili priča zanimivemu delu, v katerem sta oba držala servisne igre. Prvi je zapretil Američan. V 8. igri si je priigral dve brejk priložnosti, a se je Aljaž izvlekel, enako pa je v naslednji izmenjavi uspelo Ramu. Ko smo pričakovali takbrejk, je udaril slovenski teniški as, v 11. igri vpisal ključen odvzem servisa, ki ga je nato tudi potrdil za končno zmago.

Končno razmerje točk je bilo 64:49. Bedene je zadel 8 asov, fantastičen pa je bil pri izkupičku točk na prvi servis, osvojil je 29 točk od 34 (85%) kar je botrovalo ohranitvi iger na začetni udarec.

V 2. krogu bo 21-letni Dominic Thiem velik test za Aljaža. Gre za bodočo teniško zvezdo, saj mu napovedujejo bleščečo teniško prihodnost. Pomerila se bosta prvič.