Bedene po izgubljenem nizu za četrtfinale Kenitre deklasiral zmagovalca Mekneša!

24.09.2014
KENITRA, MAROKO - Slovenski tenisač Aljaž Bedene se je z odličnima dvema nizoma prebil v četrtfinale 42,500 evrov vrednega Chalengerja v Maroku.

25-letni Aljaž Bedene (151. na ATP) je najmanj četrtfinalist ATP Chalengerja v Kentiri, v 2. krogu pa je preskočil neugodnega Belgijca Kimmerja Coppejansa s 4-6, 6-1, 6-2.

Zaradi slabšega 1. niza se je Ljubljančan na terenu zadržal mnogo dlje, kot bi se lahko. Za vstop med osem najboljših na peščenem turnirju v Maroku je porabil 1 uro in 50 minut.

Bedenetov tekmec je bil v naletu, saj je prejšnji teden dobil svoj prvi Challenger, ko je v zrak dvignil lovoriko v Meknešu. Pred tem je večinoma uspešno nastopal na Futuresih, kot 20-letniku pa mu je uspel sanjski prehod na Chalengerje. No, za stalno uvrstitev v zaključke pa bo potreboval še kilometrino, kar mu je pred kratkim v Banja Luki dal vedeti Blaž Rola, danes pa Aljaž Bedene.

Bedene je slabše začel tekmo, hitro je izgubil servis, a se je vrnil na 3-3. Ko bi moral potegniti je Coppejans še enkrat ušel in potrdil drugi brejk za osvojen uvodni niz. 196. tenisač sveta iz Belgije pa je bil kasneje 'pečen'. Aljaž je fantastično vihtel lopar na prvem servisu in v 2. nizu osvojil v tem elementu vse točke, tekmecu pa ponudil samo eno brejk priložnost in le 10 osvojenih točk. Dva brejka v drugem nizu je nadgradil s še dvema v tretjem in s podobno predstavo razorožil tekmeca ter mu prekinil niz šestih zmag. Na koncu je bila tehtnica močno na strani Slovenca, ki že nekaj let živi v Londonu.