Bedene po tesnem obračunu izgubil dvoboj s Fogninijem v Hamburgu

20.07.2022
HAMBURG, NEMČIJA - Aljaž Bedene je bil za las prekratek, da bi se dokopal do zmage nad Fabiem Fogninijem.

Slovenski tenisač Aljaž Bedene, ki zadnjo sezono nastopa med profesionalci na turneji, je v Hamburgu za las izgubil z nekdanjim TOP10 igralcem sveta Fabiem Fogninijem.

Na ATP turnirju serije 500 v Hamburgu sta se v 1. krogu srečala Aljaž Bedene in Fabio Fognini, to pa je bil njun že deseti medsebojni obračun. le enkrat pred tem je bil uspešen 33-letni Ljubljančan, dve leti starejšega Italijana je presenetil leta 2019 v Cordobi, vse ostale obračune pa je dobil Fognini.

No, danes je bil Bedene, 285. igralec sveta, proti 65. na ATP lestvici zelo blizu drugi zmagi, na koncu je klonil po tajbrejku 3. niza s 6-3, 3-6 in 7-6(5). Letos sta se enkrat srečala v Beogradu, Fognini pa je takrat zlahka zmagal.

2 uri in 29 minut je trajala bitka v Hamburgu. V 1. nizu je Fognini povedel 5-2 in nato zaključil niz v svoj prid, v drugem pa si je hitro vodstvo nabral Slovenec, ušel je na 3-0, kar pa ni bilo dovolj za mirno zaključen niz. Italijan je uspel priti do izenačenja na 3-3, naslednje tri igre pa je Aljaž vendale dobil in izenačil v nizih. V trethem delu je šlo na nož, odločala je podaljšana igra, osvojil jo je Fognini s 7/5. Izmed desetih medsebojnih tekem sta le eno igrala na trdi podlagi, vse ostale na pesku, tako kot danes.

Fognini je v karieri osvojil devet turnirskih zmag, Bedene pa bo kariero očitno zaključil brez uspeha in lovorike, Kljub temu je najboljši Slovenec, ki ja kadarkoli nastopal na ATP turneji, štirikrat je bil v finalu in vedno ostal praznih rok. Leta 2015 v Čenaju, leta 2017 v Budimpešti, nato 2018 v Buenos Airesu in leto kasneje še v Metzu.