Blaž Rola brez možnosti proti Denisu Kudli v Tiburonu!

02.10.2015
Najboljši slovenski tenisač Blaž Rola se je že poslovil od ATP Challengerja v Tiborunu!

TIBORUN, ZDA - Blaž Rola (138. na ATP) v letošnji sezoni nikakor ne najde zmagovitega ritma in posledično močno niha v svojih predstavah na teniških turnirjih. Na 100.000$ vrednem ATP Challengerju v ZDA je v četrtfinalu igral proti 1. nosilcu, leto mlajšemu Američanu Denisu Kudli in izgubil s 4-6, 3-6 v nizih!

Po odlični igri v 2. krogu je Slovenec tokrat povsem odpovedal na svoj servis, res pa je tudi, da mu je nasproti stal veliko boljši nasprotnik. Blaž je letos v njunem edinem prejšnjem medsebojnem dvoboju sicer slavil po preobratu (ATP500 Washington), a tokrat je bilo vse drugače.

V 1. nizu sta bila igralca še nekako izenačena, odločal je boljši izkoristek brejk priložnosti Kudle, ki je realiziral obe svoji, Rola pa le 1 od 3. V 2. nizu pa je Blažu odpovedal servis. Kar 3x je izgubil začetni udarec, sicer izkoristil edino brejk priložnost, a več kot do 3 iger ni prišel. Vse skupaj je trajalo le 1 uro in 2 minuti. Že včeraj je izgubil v 1. krogu igre dvojic. Slovenec bo nadaljeval s serijo ATP Challengerjev v ZDA, na naslednjih se mu bosta pridružila še rojaka, Blaž Kavčič in Grega Žemlja.

Blaž Rola je osvojil 18 ATP točk in zaslužil 2.920$!