Blaž Rola kljub "mrku" v 2. nizu prišel v polfinale Libereca!

01.08.2014
Trenutno najboljši slovenski tenisač Blaž Rola, se je uvrstil v polfinale ATP Challengerja na Češkem!

LIBEREC, ČEŠKA - 23 letni Blaž Rola (80. na ATP) je na 35.000 evrov vrednem ATP Challengerju na Češkem v četrtfinalu igral proti 21 letnemu Špancu Robertu Carballesu Baenu (229.), ki se šele prebija na večjo sceno. Kot skoraj vsak Španec je zelo neugoden na peščeni podlagi in to je pokazal tudi tokrat. Na koncu je Slovenec le strl njegov odpor in zmagal s 7:6(3),0:6,6:2 v nizih!

Blaž je suvereno začel 1. niz z brejkom v 2. igri,in malo kasneje povedel s 4.1. Nato pa je Španec začel zanesljivo dobivati svoje servise in vedno bolj je bil nevaren na servis Slovenca. V 7. igri mu je uspel brejk in pri 4.4 je bilo vse ponovno na začetku. Rola si je v 12. igri prigral žogico za niz, a se je Španec rešil in sledila je podaljšana igra. Slovenec je hitro povedel s 5:2 in imel 2 servisa. Enega je izkoristil za vodstvo s 6:3 in kasneje z mini brejkom dobil niz, ki je trajal kar uro in 9 minut.

Namesto Blaža je v 2. nizu zalet dobil Roberto in z brejkom povedel z 2.0. Rola je zelo slabo odigral do konca niza in nasprotniku dovolil, da mu je zavezal teniško "kravato". Ob koncu niza je bil verjetno že osredotočen na odločilni 3. niz, kjer je odigral na nivoju in z 2 brejkoma zanesljivo dobil dvoboj. Španec je imel 4 brejk priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Vse skupaj je trajalo 2 uri in 24 minut.

V polfinalu mu bo nasproti stal 24 letni Slovak Andrej Martin (183.). Osvojil je najmanj 29 ATP točk in 1.760 evrov.