Blaž Rola v četrtfinalu Challengerja v Champaignu

12.11.2014
CHAMPAIGN, ZDA - Slovenski teniški reprezentant Blaž Rola se je brez izgubljenega niza prebil v četrtfinale 50,000 USD vrednega ATP Challengerja v Illinoisu.

V uvodnem krogu je 24-letni Ptujčan Blaž Rola gladko opravil s tekmecem, tokrat je imel več dela z izkušenim, 32-letnim Brazilcem Andreem Ghemom, ki je 167. tenisač sveta. Kljub temu, da je Južnoameričan nudil močan odpor, je slovenski teniški as vseeno zmagal po dveh nizih s 6-4, 7-5.

Zanimivo je predvsem to, da Brazilec ni bil nikoli višje na lestvici kot je ta teden. V uvodnem nizu je najboljši slovenski teniški igralec slabše serviral in dvakrat oddal začetni udarec, kar pa ni bilo usodno. Poskrbel je za tri brejke, reševal pa ga je dober odstotek zadetih prvih servisov, na katere je lažje igrati. V drugem delu je Blaž ta manjko izboljšal, a je bil na servisu trdoživ tudi tekmec. Ghema je strl šele pred morebitnim tajbrejkom in po 1 uri in 25 minutah odšel med osem najboljših ter vpisal najmanj 15 točk, na račun pa bo prejel najmanj 1,560 USD (bruto).

Na koncu je bila vsa statistika na strani Role, ki se bo kot 3. nosilec in 86. tenisač sveta v četrtfinalu meril z zmagovalcem tekme med osmopostavljenim Frankom Dancevicem (142. na ATP), nekoč že 65. na ATP lestvici in kvalifikantom Noahom Rubinom (613. na ATP).

Rolo po tem turnirju čaka zaključni Challenger v Sao Paulu, kjer se bo pomerilo osem najboljših iz letošnjega leta.