Blaž Rola brez izgubljenega niza do naslova v Mehiki!

16.06.2013
Slovenski teniški igralec Blaž Rola uspešno združuje študij in tenis. Po končanih obveznostih na univerzi v ZDA (Ohio State University), se je Blaž ponovno posvetil igranju na profesionalnih teniških turnirjih in to z uspehom!

QUINTANA ROO, MEHIKA - 22-letni Blaž Rola (305.) je po vrnitvi na tekmovalno turnejo hitro našel pravo formo. Na 10.000$ vrednem ITF turnirju v Mehiki (trda podlaga), je Slovenec upravičil vlogo 1. favorita in brez izgubljenega niza dvignil zmagovalni pokal. V finalu je premagal vrstnika, 22-letnega Brazilca Joseja Pereiro (416.) s 7-6, 6-4. To je njegov 5 osvojeni futures v karieri. Pred tem je zadnjega osvojil julija lani v Avstriji. Brazilec je ostal pri 3 lovorikah s turnirjev serije futures!

Blaž Rola je v 1. nizu hitro povedel s 4:1 in pri 5:3 serviral za vodstvo v nizih, a tega ni izkoristil. Po zapravljeni priložnosti mu je rahlo padla koncentracija in nasprotnik je to začutil, izenačil na 5:5 in imel na Blažev servis priložnost za novi brejk pri vodstvu s 30:40. Slovenec se je nekako rešil iz neugodnega položaja in povedel s 6:5. Jose je izenačil na 6:6 in niz se je odločal v podaljšani igri. Brazilec je povedel s 5:1, a je Blaž s 3 zaporednimi točkami zmanjšal na 4:5. Pereira je imel pri vodstvu s 6:4 prvo zaključno žogico, a se je Blaž rešil in kasneje prišel sam do zaključne žogice pri vodstvu s 7:6 na servis nasprotnika in jo tudi izkoristil ter dobil 1. niz poln preobratov!

Prva igra v 2. nizu na servis Brazilca je trajala kar precej časa in Slovencu je uspelo narediti brejk za vodstvo 1.0 v igrah. Rola je prišel v 5. igri še do enega brejka in povedel s 4:1. Jose je z brejkom in osvojenim servisom zmanjšal na 3:4, Blaž pa je brez izgubljene točke na svoj servis povedel s 5:3. Pereira je osvojil naslednjo igro, Rola pa je pri vodstvu s 5:4 odserviral tako kot je potrebno in brez izgubljene točke zaključil dvoboj. Bravo Blaž!!!