Blaž Rola zapušča Lyon brez zmage

13.06.2017
LYON, FRANCIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola je izgubil v 1. krogu ATP Challengerja v Lyonu.

26-letni Blaž Rola (207. na ATP) je imel na peščenem ATP Challengerju v Lyonu dokaj ugoden žreb, ne glede na to, da je bil njegov tekmec višje uvrščen. Argentinec Marco Trungelliti (158. na ATP) je bil premočen in je po 77 minutah zmagal s 7-5, 6-1.

Uvodni niz je bil kar izenačen, leto starejši Južnoameričan ga je dobil v samem zaključku, ko je izkoristil tudi drugo žogo za brejk. V nadaljevanju se je igra Ptujčana razpadla. ostal je brez žoge za odvzem servisa in osvojil le eno igro. Slabše serviranje je pokopalo vse misli na ugoden rezultat na 64,000 EUR vrednem dogodku v Lyonu.

Nastop v Lyonu je Blažu prinesel 660 evrov, na lestvico pa žal ne bo dodal nobene točke.