Djoković pometel s Chardyem; Federer rutinirano čez 1. krog

21.06.2011
WIMBLEDON - 2. igralec sveta Novak Djoković je svoje delo v 1. krogu opravil v 81. minutah, medtem ko je tretjepostavljeni Roger Federer porabil kakšno minuto več.

Novak Djoković in Roger Federer sta v istem delu žreba in če ne bo presenečenja, se bosta med seboj udarila za veliki finale Wimbledona. Nole bi s tem dosežkom že postal 1. igralec sveta (v ponedeljek 4. julija) in bi lovil prvo zmago na sveti travi, Federer pa bi poskušal priti do sedme in na vrhu ujeti legendarnega Peta Samprasa.

No, do tja je še več kot 10 dni, a z vsako zmago bosta omenjena igralca bližje medsebojnemu obračunu in ponovitvi polfinala OP Avstralije in Roland Garrosa. Čez prvo stopničko sta stopila v velikem slogu. Srb se je dobesedno poigral z nasprotnikom, Francozom Jeremyem Chardyem, ki je v 1. nizu lovil priključek le po zaslugi odličnega serviranja. Ko je Djokoviću uspel brejk v 9. igri, se je francoska ladja potopila. Chardy, ki je bil na Wimbledonu leta 2005 zmagovalec v mladinski konkurenci, v drugem in tretjem nizu ni imel nikakršnih možnosti.

Roger Federer je letos bolje začel kot lani. Se še spomnite, da je Švicar lani v 1. krogu proti Alejandru Falli zaostajal 0-2 v nizih in imel brejk zaostanka v tretjem, potem pa le nekako dvoboj rešil v svojo korist

Tudi šestkratni zmagovalec turnirja na sveti travi Roger Federer ni imel težkega dela. Kazahstanca Kukuškina je 'zmazal' po treh zaporednih nizih, še največ preglavic pa je imel v prvem delu tekme, ki jo je dobil po tajbrejku. ''Vesel sem zmage. Prvi dvoboj je vedno zelo negotov. Organizatorji turnirja v vseangleškem klubu ne pustijo trenirati na osrednjem igrišču, zato se moraš privaditi na teren kar med dvobojem. Zanimivi so bili tudi današnji vremenski pogoji. Na eni strani je veter bolj pihal kot na drugi in porabil sem kar nekaj časa, da sem se privadil. Kot rečeno, vesel sem, da sem odšel v drugi krog brez izgubljenega niza'', so bile besede Federerja, ki je na Roland Garrosu v polfinalu prekinil niz 41. zaporednih zmag Novaka Djokovića v letošnji sezoni.

Že popoldne smo izgubili najboljšega slovenskega tenisača Blaža Kavčiča, ki mu po včeraj prekinjenem dvoboju ni uspelo preobrniti rezultata in zmagati proti Nemcu Tobiasu Kamkeju. S tem si je tudi zapravil priložnost, da bi kot prvi slovenski moški tenisač zaigral na osrednjem igrišču, kajti njegov nasprotnik bi bil 4. igralec sveta in ljubljenec domačih gledalcev Andy Murray.

Kaj pa ostali? Do večera nismo videli niti enega presenečenja. Naj omenimo le nekaj zanimivih obračunov. Mihail Južni je kot 18. nosilec po petih nizih izločil Juana Monaca, Fernando Verdasco pa je v maratonskem dvoboju nadoknadil dva niza zaostanka proti češkemu veteranu Radeku Stepaneku. Špancu je uspelo zlomiti odpor šele v 16. igri tretjega niza, vmes pa je še ubranil zaključno točko. Visokorasli Hrvat Ivo Karlović je v 2. krog prišel predčasno, saj mu je Srb Janko Tipsarević predal že v 2. nizu, ko je zaostajal 5-7, 1-3, Argentinec Juan Martin del Potro pa je je bil boljši od Italijana Flavia Cipolle po treh zaporednih nizih. Videli smo tudi hrvaški obračun, v katerem je starejši in bolj izkušeni Ivan Ljubičić premagal letos zelo medlega Hrvata Marina Čilića, Avstralec Bernard Tomić, ki ima hrvaške korenine, pa je pospravil s še enim razočaranjem letošnje sezone, Nikolajem Davidenkom Le kaj se dogaja z Rusom?

Tudi Andy Roddick je v 2. krog odšel brez izgubljenega niza

Na igrišču številka 18, kjer smo lani videli dvoboj vseh dvobojev, ki je trajal kar 11 ur in 5 minut (Isner-Mahut) sta igrala Ciprčan Marcos Baghdatis in Američan James Blake. Slavil je prvi, a je za vstop v 2. krog potreboval kar pet nizov. Ko smo že omenili Isnerja in Mahuta. Letos je žreb nanesel, da se bosta spet pomerila v 1. krogu. Le kaj nam bosta ponudila? To bomo zvedli proti večeru. Žal jima organizatorji niso odstopili osrednjega igrišča, čeprav sta si po mnenju mnogih to zaslužila. Ja, tradicija na Wimbledonu nekaj velja in prostor na najboljšem terenu je le za 'velike'.