Dober skok najboljšega slovenskega tenisača Blaža Role v novo sezono

04.01.2016
NOUMEA, NOVA KALEDONIJA - Prvi slovenski teniški igralec Blaž Rola je rutinsko zmagal v 1. krogu Challengerja v Novi Kaledoniji in sezono odprl po pričakovanjih.

25-letni Blaž Rola (144. na ATP) letošnjo teniško sezono začenja na 75,000 USD vrednem Challengerju v Noumei. Na drugem koncu zemeljske oble je v 1. krogu počistil z Avstralcem Lukom Savillom.

Kot 5. nosilec turnirja na trdi podlagi, ki je tradicionalno na sporedu v začetku leta, je Ptujčan s 6-3, 6-4 odpravil 22-letnega 'kenguruja, sicer 187. igralca sveta.

Rola je enkrat izgubil začetni udarec in to v uvodnem nizu, sam pa na prvi medsebojni tekmi trikrat prišel do brejka. V 2. nizu tekmecu ni prepustil nobenih možnosti, svoj začetni udarec je ohranil nedotaknjen. Z dobro igro na servisni črti je držal niti igre od začetka do konca ter se po 1 uri in 24 minutah prebil v osmino finala, kjer ga čaka 202. igralec sveta, Irec James McGee. 28-letni Dublinčan je Blaža premagal v edinem dosedaj odigranem medsebojnem obračunu, lani na Challengerju v Ilkleyu. Priložnost za poravnavo je slovenski teniški as dobil že takoj na začetku leta 2016.